ZIT İKİZLER SİYAH ÖNLÜK KURBANI!

zit-ikizler

“Zıt İkizler”den zamanlama hatası!
Kıvanç Tatlıtuğ ile İlker Ayrık’ın rol aldığı Akbank’ın yeni reklam filmi ‘Zıt İkizler’deki zamanlama hatasını görünce çok şaşıracaksınız…

Ünlü oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık’ın, “Zıt İkizler” olarak rol aldıkları yeni reklam kampanyasında, henüz Akbank’la tanışmayan ve bankayla çalışmayan kesim hedefleniyor.

Ali ile Nuri’nin hayat hikayesinin kısaca anlatıldığı ‘Zıt İkizler’ reklam filminde reklam ajansının ve Akbank’ın gözden kaçırdığı önemli bir nokta göze çarpıyor. TBWA/ İstanbul, ‘Zıt ikizler’ Ali ile Nuri’ye 1993 yılında siyah önlük giydirdi.

Oysa ki, okullarda siyah önlük zorunluluğuna 1989-1990 eğitim-öğretim yılında, yayımlanan genelgeyle son verildi. Dönemin Milli Eğitim Bakanı merhum Avni Akyol, yayımladığı genelgede, bakanlığa yazılı ve şifahi başvurular yapıldığını, ”Yurdun çeşitli yerlerinde okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerle yapılan toplantılarda siyah önlüklerin değiştirilmesi fikrinin büyük oranda tasvip edildiğini” belirterek, konuyla ilgili bazı valiliklerden görüş istendiğini bildirdi.

Akyol, gelen görüşlerde ”Siyah önlüğün ilköğretim çağındaki çocukları psikolojik yönden olumsuz etkilediğinin dile getirildiği, siyah önlük uygulamasına son verilmesi ve yerine çeşitli renk (deniz mavisi, lacivert, gri) ve modeldeki önlüklerin kullanılmasının ifade edildiğini” söyleyerek, bu görüş ve anketler doğrultusunda, okullarda deniz mavisi, lacivert, siyah ve gri renklerden birinin önlük rengi olarak seçilmesinin kararlaştırıldığını belirtti. Bu dönemden itibaren siyah önlüklerin yerini mavi önlükler aldı.

Medyaloji.net

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]