ZİRAAT BANKASI’NIN O REKLAMINA İTİRAZ VAR

Bugün gazeteleri ellerine alanlar, Ziraat Bankası’nın tam sayfa ilanlarıyla karşılaştı. Farklı mesleklerden insan yüzlerinin kullanıldığı ilanları görenler, ‘Fazla ürkütücü’ yorumunda bulundu.

ZİRAAT’İN KORKUNÇ REKLAMLARI

Ziraat Bankası, Hürriyet’ten Habertürk’e kadar tirajı yüksek birçok gazeteye arka sayfa ilanı verdi. “Bir bankadan daha fazlası” sloganıyla yayımlanan ilanda, memurdan öğrenciye işçiden öğretmene kadar toplumun farklı kesimlerinden ve mesleklerinden insanların fotoğrafları vardı.

ziraat-reklam1ziraat-reklam2

MANASIZ İNSAN YÜZLERİ

Fotoğraflardaki yüzler ve ifadeler ise oldukça ilgi çekiciydi. Fotoğraflarda yer alan kişilerin bakışları ve yüzlerindeki ifadeler korku filmlerini aratmadı. İlanlar, ‘Ziraat’in amacı ne’ sorusunu akıllara getirdi. Devletin ve milletin parasıyla ayakta duran Ziraat böylece, ‘fiyasko’ yorumları yapılan ilanıyla korkunç bir kampanyaya imza atmış oldu.

GARİP İFADELER

İlanların altlarında yer alan yazılar ise ikinci bir fiyasko. Başörtülü bir öğrencinin kullanıldığı fotoğrafın altında şu cümleler yer alıyor; ‘Bir bankadan fazlası olmak demek, yeri geldiğinde ana yeri geldiğinde baba olmak demek. Kardeş olmak, komşu olmak, korumak kollamak demek.’

Bu cümlelerin, banka-müşteri ilişkisi için fazla abartılı ve zorlama olduğu yorumları yapılıyor.

MİLLETİN PARASI NERELERE GİDİYOR
Ziraat’in, bu başarısız reklam çalışması, günlerdir medya ve billboardlarda boy gösteriyor. Gazete ve dergilerde de tam sayfa yer alıyor. Bu durum göz önüne alınınca, bankanın, bu kampanya için ne kadar harcama yaptığı merak konusu oldu.

Ensonhaber.com

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]