Zaman gazetesinin darbe mesajı veren reklamından tutuklama çıktı

Kapatılan Zaman gazetesinin, darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce yayınlanan darbeyi işaret eden reklam filmi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nu harekete geçirdi.Savcılık talimatıyla gazetenin reklam müdürü Yakup Şimşek ile reklam filmini hazırlayan ajansın sahibi gözaltına alındı.

REKLAM MÜDÜRÜ TUTUKLANDI
Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına getirilen şüphelilerin burada soruşturmayı yürüten savcılığa ifade verdiği öğrenildi. Savcılık, şüphelileri tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk ettiği haber veriliyor. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerden Yakup Şimşek’in tutuklanmasına karar verdiği öğrenildi.

AJANSIN SAHİBİ SERBEST BIRAKILDI
Hakimlik, reklam ajansın sahibinin ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti. Şüpheli hakkında adli kontrol hükümleri kapsamında yurt dışına çıkış yasağı konduğu bildiriliyor.

Savcılıktan alınan bilgiye göre, söz konusu reklam filminin kapatılan gazetenin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın talimatıyla yapıldığı kayıtlara geçti. Söz konusu reklam filmi ile örgütün askeri kanadına mesaj gönderildiği ifade edildi.

EKREM DUMANLI HAKKINDA YAKALAMA KARARI VERİLMİŞTİ

Bilindiği gibi Ekrem Dumanlı hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” suçundan yakalama kararı çıkarılmasına karar verilmişti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]