Zaman gazetesi ve Aksiyon dergisinin başına kimler geldi?

Zaman gazetesine kayyum atanmasının ardından gözler tepe noktalara kimlerin getirileceğine çevrilmişti.  Gazetenin internet sitesiyle Aksiyon dergisinin başına getirilen isimler belli oldu.

Yapılan atamaya göre Zaman gazetesi ve Aksiyon dergisinin internet sitelerinin başına Özgür Yici getirilirken Aksiyon dergisinin başına ise Hakan Turpçu getirildi.  Hakan Turpçu, son olarak Turkuvaz Dergi Dijital yönetmeni olarak çalışıyordu.

 

Kısa süre önce kayyum atanan Zaman gazetesinin internet sitesi kapatılmıştı. Bugün yayına başlayan gazetenin web sitesinin, arşivinin silinmesi medyanın gündemine gelmişti.

Gazetenin web sitesinin başına getirilen Özgür Yici, Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Türk Medya Grubu’nda İcra Kurulu Üyesi ve Dijital Yayınlar Yönetmeni olarak çalışırken işine son verilmişti. Özgür Yici, önceki işinde Akşam’ın, Güneş’in, grubun dergilerinin ve radyolarının tamamının internet sitelerini yönetiyordu.

Aynı gruba bağlı olarak yayın hayatına devam eden Aksiyon Dergisi’nin başına ise Turkuvaz Dergi Grubu’nun internet sitelerini ve diğer dijital yayınlarını yöneten Hakan Turpçu getirildiği haber veriliyor.

Turpçu, daha önce Tuyrkuvaz Grubu’na ait Aktüel Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini yapmıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]