ZAHİDE YETİŞ GİRESUN’LU ÇOCUKLARI MUTLU ETTİ

ATV’de hafta içi hergün yayınlanan Zahide Yetiş ile Yetiş Hayata programından anlamlı hizmet..

Zahide ile Yetiş Hayata, programının başlattığı “benim okulum” projesi ilk meyvesini verdi. Zor şartlarda ve onarılması gereken okulda eğitim gören çocuklar program ekibinin harekete geçmesiyle daha iyi bir okul ortamına kavuştular.

Giresun’lu Ayşe’nin yazdığı mektup Zahide Yetiş ve ekibini Giresun’a bağlı Espir köyündeki okulda okuyan çocuklar için birşeyler yapmaya itti.

zahide-yetis-1

“Zahide abla biz burada yokluk içinde eğitim görüyoruz. Kimimizin ayakkabısı yok kimimizin montu. Okulumuz harabe içinde!” şeklinde başlayan mektuba çok duygulanan Zahide Yetiş, hemen ekibiyle harekete geçip okulun boyanması kütüphanedeki eksiklerin giderilmesi sıraların yenilenmesi vs. gibi eksiklerin giderilmesini organize etti.

zahide-yetis-3

 

Sonra da Giresun’un Espir köyüne doğru yola çıkıldı. Uçaktan inip  3,5 saatlik bir yolculuktan sonra köye ulaşan Yetiş, miniklerle kucaklaşıp onlar için getirdiği hediyeleri dağıttı.

Ardından sınıfa girerek çocuklarla sohbet etti. Onarıma, iyileştirmeye ihtiyacı olan birçok okulla irtibatta olduklarını ifade eden Yetiş,  önümüzdeki günlerde
yine benzer hamlelerle bazı okulların onarılacağı müjdesini verdi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]