“YÜRÜ KARDEŞİM!”…AYŞE ÖZYILMAZEL KİMLERE SİTEM ETTİ?

Pekçok ünlü, Gazze’de devam eden vahşet görüntüleri için sosyal medyada adeta seferber oldu. Kimi ünlü isimler zaman zaman sert ifadeler kullanıp İsrail’i eleştiri bombardımanına tuttu. Sabah yazarı Ayşe Özyılmazel, yazısında Gazze ile ilgili paylaşımda bulunmayanlara duyarsız denemeyeceğini yazıp kendisini eleştirenlere sitem etti.

İşte Ayşe Özyılmazel’in yazısından o bölüm:

…………………………………………………..

Şimdi biri bana şunu açıklasın; sosyal medyada “Savaşa Hayır” tweetleri atmıyorsak, Gazze’den insanlık dışı, korkunç, yürek yakan, ağlatan görüntüleri paylaşmıyorsak duyarsız mıyız? Dünyadan bihaber miyiz?
Ya da insanlığımız evde otururken attığımız tweetlerle mi ölçülüyor? Peki bunu ölçen kim? Vicdan terazisi kimin elinde?
Daha da doğru soru şu; biz bir tweet atacaktık da çocuklar mı ölmeyecekti?
Savaş mı bitecekti? Hem bu ne ikiyüzlülük? Sen savaş fotoğrafları paylaşıp, ona buna giderlenip üç dakika sonra cup denize gireceksin, önüne gelen yemeği beğenmeyip geri göndereceksin, yirmi sekizinci ayakkabın niye yok diye dertlenip “Giyecek bi’şeyim yok” krizlerine gireceksin, elin geri zekalı herifi niye aramadı diye yolunacaksın, daha mahallendeki aç kediye-köpeğe- yaşlı teyzeye bile dönüp bakmayacaksın sonra ona buna ‘duyarlılık’ taslayacaksın. Yürü kardeşim.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]