YURTTAŞ GAZETECİLİĞİNDE YENİ MECRA:VİVAHİBA

Gazetecilikte yeni bir trend olan “Yurttaş Gazetecilik” vivahiba.com ile yepyeni bir mecraya kavuştu.Gazeteci olmayan insanlara da gazetecilik yapma fırsatı tanıyan vivahiba hem web üzerinden hem mobil aygıtlar üzerinden çalışıyor. Iphone uygulaması bulunan uygulamanın Android uygulaması yok.

Yeni bir gelişmeyi,tanık olduğunuz bir olayı kısacası haber olduğunu düşündüğünüz her şeyi kendi kaleminizden çıkan size özgü cümle ve görsellerle vivahiba üzerinden milyonlarla paylaşabiliyorsunuz.Yeni mecra gazeteci Hıdır Geviş’in de ortakları arasında olduğu çok yeni bir uygulama.

Vivahiba , gazeteciliğin değişen rolü ve yeni teknolojilerle ilişkisinin günümüzdeki yerini gösteren önemli bir gelişme ve yenilik olarak değerlendirirliyor.

Medya şirketlerinin büyük bir güç haline gelmesi, , medyanın stratejik bir mücadele silahı olarak kullanılması sonucunu doğurabiliyor. Uygulamanın yöneticileri Vivahiba’yı okurlara  yönlendirilmiş haberler sunulmasını olağan hale getiren günümüz medya şirketlerine dur demenin yollarından biri olarak sunuyor. “Kendi haberinizi kendiniz yapın!” sloganıyla yola çıkan site, “Haydi yurttaş gazeteciler vivahibayla gazeteciliğin aşınan mesleki temellerini onarmaya başlayalım,gazeteciliğe anlam,saygınlık ve değer katalım” çağrısını yapıyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]