Yüksel Aytuğ “Darbeye hayır” içerikli klibi neden eleştirdi?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra tüm kanallarda ekrana gelen ve “darbeye hayır” içeriğiyle dikkat çeken klip ekranlarda dönmeye devam ediyor. Athena Gökhan, Hasan Kaçan, Hadise, Ertuğrul Özkök, Ali Koç, Volkan Konak, Gülşen, Tarkan, Beyaz gibi ünlülerin boy gösterdiği klip ünlülerin de olduğu kalabalık bir grubun sessizce yakın plan görüntülerinden oluşuyor. Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, klip ile ilgili eleştirel bir yazı kaleme aldı. Aytuğ, klibi korkutucu bulduğunu yazdı.

İşte Yüksel Aytuğ’un “Bu nasıl Klip?” başlıklı o yazısı:

**********    **********

Ekranlarda garip bir klip (ya da kamu spotu mu desek?) dönüp duruyor. Acayip gerilimli bir ritim eşliğinde tanınmış yüzler sırayla ekrana geliyor.
Ama ne yüzler? Sanırsınız hepsi tutuklanmış da sabıka fotoğrafları çekilmiş. Korku, tedirginlik, şaşkınlık karışımı bir ifadeyle kameraya bakıyorlar.
Tam bitti sanıyorsunuz, arkasından bir grup ünlünün çirkin portresi daha ekranı dolduruyor. En sonunda ekrana ‘Biz milletiz, Türkiye’yi darbeye, teröre yedirmeyiz’ yazısı bindiriliyor.
Ben hayatımda ‘milletin’ içine bu kadar korku ve kasvet salan, tedirgin eden, umut kıran bir video daha görmedim. Bunun, darbeden tam 9 ay 10 gün önce yayınlanan meşhur Zaman gazetesi klibinden ne farkı var?
Hatırlayın, onda da önce siren sesleri, bir kentin bomboş sokaklarının tepeden görüntüsü ve en sonunda ‘gülen’ bir bebek vardı. O zamanlar kimse bir anlam verememişti. Ta ki 9 ay 10 gün sonra o kalkışma olana kadar…
Ey bu muhteşem yaratıcılığın (!) sahipleri, madem Türkiye’nin onca ünlüsünü bu kampanyaya katılmaya ikna etmişsiniz, şöyle daha umut verici, daha aydınlık, daha ‘anlamlı’ bir klip çekemediniz mi?
Diyeceğim o ki, gidip FETÖ’ye deseydiniz, ‘Yahu bir klip yapın da millet korksun, tedirgin olsun’, ancak bu kadarını yapabilirlerdi.

İşte o ilginç video:

Yazının tamamı için tıklayın:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]