Yücel Koç, Ahmet Hakan’dan Aydın Doğan’a hangi soruları sormasını istedi?

Türkiye gazetesi yazarı Yücel Koç, bugünkü yazısında Ahmet Hakan’a yüklendi. Koç, “Aydın Doğan’ın tetikçisine zor sorular” başlıklı yazısında Ahmet Hakan’ın İhlas Holding’e saldırıya geçtiğini yazdı. Yücel Koç, Ahmet Hakan’dan patronu Aydın Doğan’a bazı soruları sormasını istedi.

Ahmet Hakan,  Mücahit Ören’e hitaben kaleme aldığı “Amerikalı Mücahit’e kötü haberim var” başlıklı yazısında İhlas Finans üzerinden Ören’e yüklenmiş ve “Şimdiden hazırlamaya başla istersen gariban vatandaşlarımızın parasını.” diye yazmıştı.
Ahmet Hakan, Hürriyet’teki yazısında Mücahit Ören’e “Ey Amerikalı Mücahit!” şeklinde hitap etmesi dikkat çekmişti.

işte, Yücel Koç’un Aydın Doğan’a sormasını istediği o sorular:


Ahmet Hakan, patronundan talimat almış olmalı ki, FETÖ itirafçılarının bile “Biz yaptık” itirafında bulunduğu İhlas Finans Kurumu üzerinden İhlas’a saldırıya geçti.

Yazdıklarında yeni bir şey yok, güya mesaj veriyor.

Hoş, bir gazeteci dostum daha birkaç gün öncesinden uyarmış, Doğan Grubu’nun yakında saldırıya başlayacağını söylemişti…

Haklı çıkması uzun sürmedi.

***

Özellikle sivil ayağıyla ilgili bir arpa boyu mesafe katedilemeyen 28 Şubat davasından şahsen umudu kestim, ama yine de hatırlatmak gerek…

Ahmet Hakan o dönem bizim mahallede muhafazakârlığa oynadığı için şahit olmamıştır…

Patronuna şunları sorsun, bakalım ne cevap alacak;

 • Latif Erdoğan’ın anlattığı arşiv kayıtlarında geçen; 1997 yılında Fetullah Gülen’e, ‘Bana da bir görev ver hocam. Vazifemi yerine getireyim’ dediği doğru mu?
 • Verdiği vazifeler arasında İhlas’ın batırılması projesi var mı?
 • Aydın Doğan, 28 Şubat öncesi İhlas Holding için “Bunlar çok büyüdü. Artık durdurulması lazım” dedi mi?
 • İhlas’a ‘yeşil sermaye’ damgası vurup, öncelikle İFK’nın batması için harekete geçen 28 Şubat’ın asker ve sivil kanadı ile Aydın Doğan arasında nasıl bir iş birliği vardı?
 • Aydın Doğan’ın, FETÖ’yü palazlandıran 28 Şubat’ta sivil ayağın bir numarası olduğu iddiası doğru muydu?
 • İhlas’ın başı çektiği Anadolu sermayesi ‘yeşil’e boyanıp doğrudan hedef alınırken, Aydın Doğan’ın gazetesi Hürriyet’in manşetleri nasıl bir rol aldı?
 • İhlas Finans ‘batırılmadan’ önce ve tasfiye sürecinde, üç büyük yabancı yatırımcı İFK’ya ortak olmak istedi. Bütün borçları kapatmak bir yana, 5 yılda minimum 5 milyar dolarlık kâr öngörülen bu ortaklık başvuruları, kanunen hiçbir engel olmadığı hâlde, FETÖ’nün yayın organı Zaman ve Doğan’ın gazetesi Hürriyet’e neden ve nasıl aynı anda hedef oldu? Aralarında nasıl bir iş birliği vardı, karşı çıkmalarındaki ortak amaç neydi? (Detayları yanda)
 • İhlas’ın kazandığı, 9 milyar dolar kâr öngörülen Bursa-Yalova elektrik dağıtım ihalesini ‘yeşil sermaye’ diye kim iptal ettirdi? İhlas’la aynı şartlardaki Aydın Doğan’ın aldığı ihaleye neden dokunulmadı?
 • İhlas’la ilgili FETÖ’nün her talimatını kusursuz yerine getiren Ecevit ve Mesut Yılmaz’lı koalisyon hükûmetlerini eli cebinde kurduran Aydın Doğan, Ecevit ve Yılmaz’dan İFK ile ilgili neler istedi?
 • Aydın Doğan’ın her emrini şak diye yapan Mesut Yılmaz’a, “Anam a…dım olsun ki İhlas’ı batıracağım” dedirten kendisi miydi?
 • Hürriyet, o dönem faizsiz bankacılığın bir numarası İFK batırılırken, Bank Asya’ya hiç dokunulmamasını neden sorgulamadı?
 • Haftalarca İFK’yı hedef yapıp, mudileri şube önüne toplayan, bir yıl sonra da televizyon ve gazete kuracak güce (!) ulaşan Ufuk Güldemir ile konuyu manşetlerinden indirmeyen Aydın Doğan arasında iş birliği var mıydı?

***

Latif Erdoğan’ın, Nurettin Veren’in “İhlas Finans’ı FETÖ batırdı” itirafında eksik bırakılan, darbenin sivil ayağıdır… Aydın Doğan da bunun içindedir.

Başta yazdığım gibi çok umudum yok.

Yine de buradan savcılara ihbarda bulunuyorum;

İFK’nın nasıl batırıldığını, o dönem kimlerin iş birliği yaptığını çözerseniz, 28 Şubat’ın asıl sorumlusu sivil ayağa da ulaşmış olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]