Youtube’dan canlı yayın nasıl yapılır?

Canlı yayın yapmayı sevenlerin beklediği o haber nihayet geldi ve YouTube 4K canlı yayın uygulaması bugün itibarıyla başladı. Peki “Youtube’dan nasıl canlı yayın yapılır?” öğrenmek istemez misiniz? Cevabı haberimizde…

Dünyanın hemen hemen en popüler ve en çok kullanılan video paylaşım sitesi Youtube, bugünden itibaren standart ve 360 derecelik videoları canlı olarak 4K çözünürlükte izlemenin fırsatını kullanıcılarına sunuyor.

Youtube canlı yayınların 4K çözünürlüğünü desteklemesi, rakiplerini özellikle Twitch’i kara kara düşündürmeye başladı bile…

Twitch, 4K çözünürlükte yayın yapacak bir bant genişliğine sahip olmadığı için kullanıcılarının youtube’a kaymasını önlemenin yollarını arayacak muhtemelen. Bilindiği üzere Twitch sunucuları, kullanıcıları genellikle 3,5Mbps bant genişliğine kısıtlamakta ve bu da eksi bir puan olarak hanesine yazılmakta… Google da bu teknik değişiklikle Twitch kullanıcılarını kendi üzerine çekmeyi umuyor… Yani özetle, YouTube, canlı yayınlara önemli bir destek getirerek rakibi Twitch’i zor durumda bıraktı.

Youtube canlı yayın nasıl yapılır? 

Birçok kullanıcı “YouTube canlı yayın nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arıyor.

1- Youtube üzerinden canlı yapmak için öncelikle oluşturulmuş bir Youtube kanalı ve hesabınızın olması gerekir. (Bu hesaplar üzerinden paylaştığınız video içerikleri ve konularına göre takipçi oranınızda artış görülebilir. Yapılan paylaşımları kanalınıza abone olan kişiler izlemeye başlar. İzlenme oranı arttıkça takipçinizde artar.)

2- Youtube hesap kanalından, video sekmesinden o an hangi canlı yayını yapmak istiyorsanız onu çekim yaparak tamamlandığında Youtube kanalına yükleyebilirsiniz.

3- Youtube kanalı olmadan da Android iPhone telefonlarınızdan video çekerek canlı yayın gibi Youtube abone kanalına ekleyerek abone olan kullanıcıların izlemesi sağlanabilir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]