Teknoloji

YouTube’da en çok parayı bu çocuk kazanıyor…İşte o inanılmaz rakam

YouTube üzerinden en fazla para kazanan kişinin, 8 yaşında bir çocuk olduğu ortaya çıktı. Forbes tarafından yayımlanan listenin bir numarasında, Ryan ToysReview isimli kanalda oyuncak deneyimlerini paylaşan Ryan isimli çocuk yer alıyor. Ryan’ın yıllık geliri tam 22 milyon dolar…

8 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN YILLIK GELİRİ 22 MİLYON DOLAR

8 yaşındaki küçük Ryan yıllık 22 milyon dolarlık gelir elde ediyor. Hemen hemen her gün yeni bir video paylaşan Ryan’ın hesabı üzerinden elde edilen gelirin son bir yıl içinde ikiye katlandığı haber veriliyor.

Amerikan NBC televizyonunun röportaj yaptığı 8 yaşındaki Ryan, neden bu denli çok izlendiği sorusuna “Çünkü eğlenceliyim ve komiğim” şeklinde cevap verdi.

17 MİLYONDAN FAZLA ABONESİ VAR

2015 yılında Ryan’ın ailesi tarafından açılan kanalın bugün 17 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Paylaşılan videoların toplam izlenme sayısı 26 milyara yaklaştı.

Forbes’daki habere göre, kanalın elde ettiği toplam gelirin 21 milyon doları, videoların öncesinde çıkan reklamlardan elde edildi. Kalan 1 milyon dolarlık bölüm ise sponsorlu içeriklerden kazanıldı.

Kanalda yer bulan bir oyuncağın satış rekorları kıracak kadar talep görebildiği kaydediliyor.

Kanalın marka değeri öylesine büyümüş durumda ki, Amerikan perakende devi Walmart, Ryan’s World isimli bir kıyafet ve özel oyuncak serisi çıkarmaya başladı.

8 yaşında yılda 22 milyon dolar kazanan Ryan’ın bu kazancının yüzde 15’i reşit olduğunda serbest bırakılmak üzere bir banka hesabına yatırılıyor.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün