Yönetmen Cevdet Mercan Karga Seven Pictures ile anlaştı… Mercan hangi göreve getirildi?

ABD’de faaliyet yapan Red Arrow Entertainment bünyesindeki markaların  biri olan Karga Seven Pictures, ünlü yönetmenle anlaştı. Karga Seven Pictures’ın Türkiye’de Dramalardan Sorumlu Kreatif Direktör olarak ünlü yönetmen  Cevdet Mercan ile anlaştı. Cevdet Mercan, Karga Seven Pictures Türkiye’de Dramalardan Sorumlu Kreatif Direktör görevine getirildi. Mercan, ayrıca Erkan Petekkaya’nın başrol oynayacağı dizinin yönetmen koltuğunda olacak.

YÖNETMEN CEVDET MERCAN ÖNEMLİ YAPIMLARDA YER ALDI

Meslek hayatına 2004 yılında TRT için “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” dizisini çekerek başladı. Dizi, “Beyaz İnci TV Ödülleri”nde 7 dalda ödüle aday gösterildi. Daha sonra “Kırık Kanatlar”, “Yersiz Yurtsuz” ve 2007 yılında 78 ülkede gösterilen “Asi” dizilerinin yönetmenliğini üstlendi. “Kasaba”, “Gönülçelen”, “Her Şeye Rağmen”, “Kayıp Şehir”, “Tatar Ramazan” dizilerini de çeken Mercan, son olarak 81 ülkede yayınlanan ve reyting rekorları kıran “Paramparça” dizisinin yönetmen koltuğunda oturdu.

Bu işbirliğiyle ilgili olarak Karga Seven Pictures Türkiye’nin CEO’su Özer Sata; “Cevdet Mercan’ın Karga Seven’ın drama vizyonuna sağlayacağı katkı bizi şimdiden heyecanlandırıyor. Diğer yandan Karga Seven’da Cevdet Mercan’ın dünya çapında daha da başarılı işler yapmasına olanak yaratmayı amaçlıyor. Çok verimli sonuçlar doğuracağı daha başından belli olan bu güzel işbirliği için kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]