Yılbaşından sonra 300 bin kişiye bedava internet, kimler nasıl yararlanacak?

Bedava internetten kimler nasıl yararlanabilir? Yılbaşından sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafndan yoksul vatandaşlara “ücretsiz internet” uygulamasının başlatılacağı ve bu uygulamadan 300 bin vatandaş yararlanacağı bildirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ortaklaşa projesi “ücretsiz internet” uygulaması Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 Şubat 2016 kararı ile başlayacak.

Projenin hedefi yoksul ailelere ücretsiz internet desteği sağlayarak, söz konusu ailelerin teknolojinin sağladığı kolaylıklara rahatça ulaşabilmesi ve böylece herkesin eşit bir şekilde teknolojiden yararlanmasını sağlamak şeklinde açıklanıyor. Projenin öncelikli amacının yoksul alilelerinin çocuklarının kötü alışkanlıklara yönelten ruhsatsız internet kafelerden korunması olduğu belirtiliyor.

Aralık ayı sonunda başlanacak olan uygulama desteğinden ortalama 250-300 bin yoksul vatandaşın faydalanması bekleniyor. Güvenli internet uygulaması kapsamında “aile koruma” şifreli ve kotalı olarak sunulacak ücretsiz internet erişim desteğinin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) belirlenecek yoksul durumdaki vatandaşlara sağlanacağı, destekten faydalanmada temel kıstas olarak ailelerin gelir düzeyine bakılacağı ifade ediliyor.

Söz konusu ücretsiz internet uygulaması desteği için 40 milyon lira kaynak ayrıldığı bildirildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]