Yiğit Şardan’dan şok eden Galatasaray önerisi

Galatasaray eski yöneticilerinden Yiğit Şardan, Galatasaray camiasını adeta şok eden bir öneride bulundu. Şardan Galatasaray’ın Sportif A.Ş.’nin satılmasını önererek başarılı olunacağını ifade etti.

Yiğit Şardan önceki gün 360 ekranlarında yayınlanan  Telegol programına katılarak sıradışı açıklamalarda bulundu. Son sezon istediği başarıyı yakalayamayan Galatasaray için Şardan;   “Galatasaray’ın futbolda başarılı olması için büyük bir gruba Sportif AŞ’yi satması gerekir. Katarlı olur, Rus olur, Kazak olur fark etmez. Böyle bir gruba devredilmesi lazım. Futbolun gelir ve giderlerinin kendi içinde değerlendirilmesi, 111 yıllık direndiği demokratikleşmeyi gerçekleştirmesi gerekir.” dedi.

Sözleri çok kızdıracak

Galatasaray Kulübün üyeliğini halka açması gerektiğini belirten Şardan “Yapılması gereken Galatasaray’ın üyeliğini açması, çok düşük rakamlarla üyelik yapması ve en az 300-500 kişiyi kaydedip 100 milyon dolar civarı nakit üretmesidir. Gelir sermayesi olan bir grupla da futbolu yönetip, Galatasaray’ın sevgi sermayesini de ekleyerek bunu başarıya çevirmesi gerekir.” şeklinde görüşlerini ifade etti.  Aksi halde Galatasaray’ın kötü gidişatının durdurulamayacağını iddia eden Şardan; “Galatasaray Adası’nı, farelerin dolaştığı, havuzuna bile girilmeyen bir yeri sosyal tesis yapan zihniyet bu söylediklerimi asla kabul etmez. Fakat şu da var ki bunları yapmazlarsa başarısızlık sürecek, borç da sürekli artmaya devam edecek ve düzlüğe çıkılamayacak. Bunu yaparlarsa Galatasaray, dünyanın en başarılı ve büyük kulüplerinden biri olacak.” diyerek bazı çevreleri çok kızdıracak tespitler de yapmayı ihmal etmedi.

Şu anki yönetimi radikal bir biçimde eleştiren eski yönetici “Galatasaray, artık Galatasaray Lisesi’ne sığamayacak kadar büyük bir camiadır. Çok değerli Galatasaraylılar vardır, lisenin önünden geçmemiştir ama Galatasaray’a büyük hizmetler verebilir. Galatasaray, eğer üyeliği halka açarsa dünyanın en büyük 10 kulübünden biri haline gelir. Galatasaray’dan başka Real Madrid’de, Barcelona’da, Manchester United’da var böyle büyük bir taraftar potansiyeli. Artık bunlar konuşulmalı. Dursun Özbek istifa etmeliymiş, şu kişi gelmeliymiş bunlar bırakılmalı artık.” dedi.

Aziz Yıldırım’a ince gönderme

Şardan Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım için de “Galatasaray’ın en çok şampiyonluğunu gören ve en başarılı başkan, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dır. Bir camiayı eleştirirken bunları da göz önünde bulundurmalı.” şeklinde inceden bir gönderme yaptı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com