Yeşim Salkım: Dizilerde öpüşmeyeni dövüyorlar!

Ülke TV’de yayınlanan Esra Elönü’nün hazırlayıp sunduğu ‘Arafta Sorular’ın bu haftaki konuğu adından her daim söz ettirmeyi başaran, sanat dünyasının ilginç ve dobra kişiliği ile öne çıkan ismi Yeşim Salkım’dı. Salkım, programda sanat camiasının toplumsal olaylara bakışı üzerinden 15 Temmuz süreci, FETÖ ve Halep’te devam eden iç savaşa kadar pek çok konuda ilginç ve köşeli açıklamalarda bulundu.

Ülke TV ekranlarının sevilen programı Arafta Sorular’a bu hafta Türk pop müziğinin güçlü sesi Yeşim Salkım konuk oldu. Salkım, sanatçıları 15 Temmuz konusunda samimi bulmadığını belirtti, Gezi olaylarının ardında FETÖ’nün olduğunu söyledi.

esra_elonu-6

‘KAHROLDUK, MAHVOLDUK’ SÖYLEMLERİ HİKAYE

Programın ilerleyen dakikalarında Esra Elönü, Yeşim Salkım’a yönelttiği “Sen sanatçı camiasını iyi biliyorsun. Sahtekarlıklar, dürüstlükler… 15 Temmuz meselesine gelmek istiyorum. 15 Temmuz’da ne gördün” sorusu üzerine Salkım, “Ben Bodrum’da tatildeydim. Sanatçıların öyle ‘Kahrolduk. Mahvolduk’ söylemleri hikaye… Kardeşim telefonla aradı, ‘Çabuk televizyonu olan bir yere git. Darbe oluyor. Tanklar köprüleri ele geçirdi’ dedi. Buna binde bir ihtimal vermedim. Hayatımda bugüne kadar ilk kez çok korktum. O gece sabaha kadar televizyonu seyrettim. Ülkemin başına bir şey gelmemesi için ve Cumhurbaşkanımızın uçağının havalimanına sağ salim inmesi için dua ettim.” yanıtını verdi.

“DİZİLERDE ÖPÜŞMEYENİ DÖVÜYORLAR”

Sanat camiasının Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı söylemlerine değinen Esra Elönü’nün Yeşim Salkım’a yönelttiği bir diğer soru da, “Tayyip Erdoğan nefreti, söylenenler, ‘özgür müyüz, değil miyiz?’ diktatörlük, her şeye karşı çıkma… sen neler düşünüyorsun?” oldu. Salkım, “Benim de bazı gözlemlerim var bu konuda. Diyorlar ki, ‘her şeyimiz engellendi. Hiçbir şey yapamıyoruz.’ Yahu dizilerdeki öpüşme sahneleri var ya; onları seyretsinler yeter. Dizileri bu kadar aşk üzerine kurulu televizyon kanallarından oluşan bir ülkeyi dünyanın hiçbir yerinde görmedim. Bizde öpüşmeyeni dövüyorlar. Reyting tavan yapıyor. Sanatçılar son 15 yıldır buralardan nemalanıyorlar. Ve bütün Arap ülkelerine bu dizileri satıyorlar. Neyi engelliyormuş hükümet?” şeklinde konuştu.

SURİYELİ MÜLTECİLER

“Bazı yerlerdeki ölümlerin, mesela Halep’tekilerin sadece İslamcıların meselesi gibi algılanmasına ne diyorsunuz?” sorusu ile sanatçıların toplumsal olaylar karşısındaki duruşuna dikkat çekmek isteyen Elönü’ye yanıt veren Yeşim Salkım, “Suriyeli çocukları görüyorum ve içim acıyor. Elimde değil. Ve ben o gün masada yemek yerken bir kere daha şükrediyorum. O çocuk aklıma geliyor. Nereli olduğu gelmiyor. Oralara nasıl geldiği gelmiyor. ‘Bu kapılar neden açıldı?’ sorusu gelmiyor. Sadece vicdanımla o çocuk aklıma geliyor. Biz o kapıları birileri açmıyor diye açtık.” dedi.

GEZİ’DE FETÖ PARMAĞI

Programda ayrıca FETÖ ile ilgili düşüncelerini de dile getiren Yeşim Salkım, Gezi Parkı olaylarını hatırlatarak şunları söyledi, “Ben oradaki çadırların Türk Polisi tarafından yakıldığına inanmıyorum. O zaman da söyledim çevremdeki bütün arkadaşlarıma ve aileme… Ailemden hiç kimsenin de oraya gitmemesini istedim. Orada başka bir şey dönüyordu. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dik duruşu vardı orada. Herkes şaşırdı. Daha sonra ne döndüğü de ortaya çıktı. Gezi parkının arkasından FETÖ’nün parmağı çıktı. Olaylar da dershanelerin kapatıldığı bir süreçte meydana geldi.”

İşte, Yeşim Salkım’ın çok konuşulacak o açıklamaları-izle

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]