Yenikapı’da tarihi bir gün yaşanıyor!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı çağrısıyla başlayan demokrasi nöbetleri, bugün saat 17.00’de başlayan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ ile devam ediyor. Sabahın ilk saatlerinden itibaren vatandaşlar Yenikapı’ya doğru yola çıkmaya başladı.

Bugün saat 17.00’de başlayan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne milyonlarca insan katıldı. Yenikapı’daki kalabalık Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katıldı. İstanbul Yenikapı’da yapılan miting için bazı yollar kapatıldı. Mitinge Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar katıldı.

MİTİNGDE HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN BAYRAĞI OLMAYACAK

15 bin polis ile 15 bin sivilin görev alacağı mitingde siyasi partilere ait amblem, flama ve bayrağının olmayacak. Miting alanında sadece Türk bayraklarının dalgalanacak. Bugün yapılacak Yenikapı Mitingi’nin Türkiye tarihinin en büyük mitinglerinden birisi olması bekleniyor.

yenikapı

MİTİNGDE İLK KONUŞMAYI BAHÇELİ YAPACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’la parti liderlerinin miting alanına gelmesiyle asıl program başlayacak. Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde ilk konuşma MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yapacak. Konuşmanın hemen ardından demokrasi şehitlerinin fotoğraflar ve isimler büyük bir ekranda yansıtılacak.

YENİKAPI MİTİNGİNİ CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SAAT SAAT YENİKAPI MİTİNGİ

Saat 10.30: Polisler vatandaşların yoğun ilgisi sebebiyle saat 10.30 civarında gibi vatandaşları miting alanına almaya başladı.

Saat 11.00: Bugün 17.00’de başlayacak miting için vatandaşlar şimdiden alana giriş yapmaya başladı. Mitingin girişinde Türk bayrağı ve şapka dağıtılıyor. Alanda 3 milyon şapka, 5 milyon şişe su ve 2.5 milyon Türk bayrağı dağıtılacak. Saat 13.00’ten itibaren ilçelerden otobüsler Yenikapı’ya seferler yapacak.

Saat 13.30: Mitinge katılan vatandaşlar kürsüden anons yapıldı. Miting alanında Türk bayrağı dışında başka bayrak açmamaları konusunda uyarıda bulunuldu. Alanda görev yapan kişilerden kurallara bayrak ve flamaların toplanması istendi.

Saat 16.56: Başbakan Binali Yıldırım, helikopterle Yenikapı’ya geldi. Yıldırım’ın helikopterine Sikorsky tipi askeri helikopter eşlik etti.

Saat 17.04: 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Yenikapı’daki miting alanına geldi.

Saat 17.10: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Yenikapı’daki miting alanına geldi. Erdoğan kendisini karşılayan halkı selamladı.

Saat 17.35: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahneye çıktı, vatandaşları selamladı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]