Yemeksepeti.com’u satıp çalışanlarına 27 milyon dolar dağıttı

Türkiye’nin internet mecrasındaki en anlamlı başarı hikayelerinden biri olan yemeksepeti.com, Almanlara 589 milyon dolara(1 milyar 596 milyon lira) satıldı.

Türkiye’nin en büyük online yemek siparişi sitesi olan yemeksepeti.com’u geçtiğimiz aylarda Almanlar’a satan CEO Nevzat Aydın, bu satıştan sonra çalışanlarına yaptığı büyük jestle gündemde. Satıştan kazandığı paranın 27 milyon dolarını çalışanlarına dağıtan Aydın Hürriyet’ten Ayşe Arman’a satışla ilgili detayları anlattı.

Yaşanan olayın Türkiye’de bir ilk olduğunun altını çizen Aydın, hiçbir sözünün olmadığı halde vergisi ödenmiş paranın 27 milyon dolarını 114 çalışanına dağıtırken “Çünkü ortada bir başarı varsa, bunu hep beraber gerçekleştirdik” açıklamsını yaptı.

“Parayı çalışanlarınıza dağıtacağınızı söylediğinizde nasıl karşıladılar?” şeklindeki soruya Nevzat Aydın şöyle cevap verdi:

“Ağlayanlar, mektup yazanlar, çığlık atanlar… Duygulu şeyler yaşandı tabii. Çünkü insanların hayatını etkiliyorsunuz. İnsanlar ev alabiliyor, araba alabiliyor. Öbür türlü 3-5 bin lirayla ya da 7.000 lira maaşla, hayat boyu yapamayacakları bir- takım şeyleri, bu kadar yüksek rakamlarla bir anda gerçekleştirebiliyor. İyi bir şey. Keşke daha fazla verebilsek…”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]