Yemek yarışması Karavan ve sıra dışı yarışmacıları

MEDYABEY-ÖZEL- ATV’de 24 Ekim Pazartesi günü başlayan sıradışı yemek yarışması Karavan dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.  ATV’nin ilk yemek yarışma programı Karavan’ın yarışmacıları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler Medyabey’de…

Yerli format olarak üretilen Karavan’ın yapımcılığını Hümeyra Daşdan ve Yakup Delikara üstleniyor. Yarışma ATV’de ilk yemek yarışma formatı olma özelliği taşıyor. Yarışmayı Didem Uğurlu sunuyor.

KADINLAR TAKIMI 

EMİNE

emine
47 Yaşında..
Kilisli..
Evli
1 çocuk sahibi
İlkokul mezunu
Ev hanımı
Emine Hanım oğluna çok düşkün. Her yaptığı yemeği önce oğluna tattırıyor. Yemek yapma konusunda da satışta da çok iddialı. Annesini ve babasını daha çocukken kaybetmiş. Kayınvalidesi şuan en büyük destekçisi. Karavan’da Kızlar Takımı’nın annesi olacağım diyor. Anne yemeklerine özlem duyanlar Emine Hanım için Karavan’a gelebilirler.

TOTO
toto
36 yaşında
Adana doğumlu..
Bekar
Üniversite mezunu
Restoran İşletmecisi
Toto, erkek kardeşi ve 2 yeğeni ile yaşıyor. Yeğenlerine çok düşkün. Hayatta en çok yalandan nefret ediyor. Mersin’de ailesinin yanında yaşarken her şeyden sıkılıp bir anda İstanbul’a yerleşmeye karar vermiş. O günden bu yana ayaklarının üzerinde tek başına durmuş. Adının anlamı gibi “Özgürlük Savaşçısı” olduğuna inanıyor.

İLKNUR

ilknur

23 yaşında
Evli
Üniversitede öğrenci
Kastamonulu
Aslen Kastamonu doğumlu ancak Samsun’da büyümüş bu nedenle Karadeniz mutfağının yemeklerini çok iyi yaparım diyor. El sanatlarıyla ilgileniyor. Farklı ve bir o kadar renkli taçlar yapıp bunları takmayı seviyor. “Satışta bir numarayım, istersem karavanı bile satarım” diyor. Dedikodusuz olmaz diyip “Karavan’da ne olup bittiğini benden öğreneceksiniz” diyor. Kibirli insanlardan nefret ediyor.

HÜSNİYE

husniye

48 Yaşında
Evli
3 çocuğu var
Malatyalı
Ruhsal ve Bedensel Danışmanlık yapıyor
“Pötürce’nin suyu sert, insanı mert olur” diyor. Hayata sevgiyle bakıyor. Takım olmak onun için her şeyden önemli. “Takım arkadaşlarımın motivesi benden sorulur” diyor. Karavan’a gelenler için birbirinden özel ve sağlıklı içecekler hazırlamak istiyor. Yarışmadan ödül kazanırsa Malatya’daki babasına bağ evi alacak..

ÖZNUR

oznur

28 yaşında
İzmirli
Üniversite mezunu
Bekar

Kadıköy’de antika giysi evi var. Özel bir tiyatroda kostüm tasarımı yapıyor.Kostümleri de kendi gibi renkli. Hayatın her türlü rengini yaşamayı seviyor. Şarkı sözü yazıyor, dans etmekten ve şarkı söylemekten çok hoşlanıyor. “Sesimi duyan Karavan’a koşacak” diyor. Kendi uydurduğu malzemelerle yaptığı “Kafadan Attım Yemekleri” ile annelerin en özel tarif kitaplarına girmeyi hedefliyor.

ERKEKLER TAKIMI 

ŞEREF ÖZDEMİR

seref-ozdemir
51 Yaşında
Lise terk.
Mezarcılık yapıyor.
Evli
2 kız 1 erkek olmak üzere toplamda 3 çocuğu var.  Yemek yemeyi çok seviyor ama yemek pişirmekle arası çok yok.
Fenerbahçe taraftarı. Ailesiyle birlikte mezarlıkta yaşıyor. Mezarlıktaki işlerine eşi ve çocukları da yardım ediyor.

ERMAN BAĞRI (Kural ihlali nedeniyle birinci haftanın sonunda diskalifiye edildi)

erman
34 Yaşında
Ankaralı
Üniversite mezunu.
Bekar
Oyuncu, seslendirmen ve sunucu.
Turneler sırasında Türkiye’nin 4’te 3’ünü gezmiş. Geleneksel tatlara düşkün.  Yanında yüksek sesle konuşulmasından ve bağırılmasından hiç hoşlanmıyor.

ALİ BANK

ali-bank
Bekar
36 Yaşında
Kırklareli doğumlu.
Üniversite mezunu.
Hayatını kazanmak için garsonluk yapıyor ancak şu an çalışmıyor. Oyunculuk yapmak istiyor. “Yemeklere kendi yorumlarımı katmaktan hoşlanırım” diyor. Dünya mutfağına ve Türk mutfağına hakim.

BEHÇET DEMİR

behcet-demir
25 yaşında
Bekar
At antrenörü ve playstation salonu var. Her şeyin fiyatını biliyor çok tutumlu, en ufak şefin bile hesabını yapıyor. At antrenörlüğü küçüklüğünden beri tek hayaliydi. Şuan 4 atı var. İnsanlarda doğallıktan yana.  çok hızlı konuşuyor. Neden bu kadar hızlı konuştuğunu kendisi de bilmiyor. “İnsanlarla konuşurken bakıyorum suratlarına, eğer anlamadıklarını fark edersem yavaş da konuşabiliyorum” diyor.
Satış konusunda çok iddialı “her şeyi satarım” diyor.

EYÜP ÖZSÜER (sağlık problemi nedeniyle üçüncü gün ayrıldı)

eyup
34 Yaşında
Mardinli
Liseden mezun.
Turizmle uğraşıyor.
Bekar
Hayatında en etkilendiği olay annesinin vefatı. Babası ile birlikte yaşıyor ve babasıyla çok iyi anlaşıyor. Yedi Kule’de kaburgacı dükkanı vardı ama iş yapamayınca kapatmak zorunda kaldı. Elinden her iş geliyor. “Şef aşçılara taş çıkartırım” diyor.  Bıçkın mahalle delikanlısı.

CAN ALKIM ÇETİN (İkinci hafta Erman’ın yerine yarışmaya dahil oldu)

can

36 yaşında..
İstanbullu..
Bekar..
Ege Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği ve AÖF İşletme mezunu
Kendisine ait işletmesi var.
Ailesiyle yaşıyor…Basit yemeklerin hepsini yapabildiğini, annesinden öğrendiği özel tarifleri de Karavan’da uygulayacağını söylüyor.

Karavan Yarışması hakkında:

5 erkek ve 5 kadın toplamda 1o yarışmacı kıyasıya bir rekabete girecek. Erkekler ve kadınlar ayrı ayrı iki takım halinde yarışıyor. Her hafta Cuma gününe kadar en düşük satışı yapan ekipten bir kişi eleniyor. 4 hafta sonunda en yüksek hasılatı yapan takım büyük ödülün sahibi oluyor.

Yerli format olarak üretilen Karavan’ın yapımcılığını Hümeyra Daşdan ve Yakup Delikara üstleniyor. Yarışma ATV’de ilk yemek yarışma formatı olma özelliği taşıyor.

Karavan isimli sıradışı yarışma programı yayınlandığı ilk bölüm ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Farklı konsepti ve yarışma şartları ile benzerleri arasından sıyrılan Karavan yarışması hakkında en güncel bilgileri aHaber’de Karavan yarışmasının sunucusu Didem Uğurlu anlattı.

Didem Uğurlu muhabirin sorularını içtenlikle yanıtlayarak “5 kadın 5 erkekten oluşan toplam 10 yarışmacı var. 4 haftalık bir parkurda yarışıyorlar. Her hafta en fazla satış yapan takım kazanırken, en az satış yapan takımdan bir kişi veda edecek. 4 haftanın sonunda da en büyük rakama ulaşan takım da yarışmanın galibi olacak.” dedi.

Yarışmada yapılan yemekler açık alanda bir karavanda satışa sunuluyor

Karavan yarışmasının en farklı özelliği ise; yapılan yemeklerin satışa sunulması. Kadınlar ve erkekler ayrı karavanlarında (dükkan diyorlar) yapılan yemekleri açık alanda, zorlu çekimler altında satışa sunuyor. Kadınlar ve erkekler iki ayrı grup halinde yarışıyor.

Sunucu Didem Uğurlu “Bildiğimiz yemek yarışma programlarından farklı bir yarışma. Çevresel faktörlere çok açık olan, gün içinde şekillenen sürprizlere gebe. 60 kişilik bir ekip zorlu şartlarda çalışıyor ama çok eğlenceli heyecanı yüksek adrenalini bol. Yapılan yemekler satılıyor. Elde edilen gelirlerin 2 güzel amacı var. Birincisi yarışmayı kazanmak diğeri ise elde edinilen gelirlerin 15 temmuz şehitleri kampanyasına bağışlanması” diyerek yarışmadan elde edilen gelirlerin 15 Temmuz Şehitleri kampanyasına bağışlanacağını belirtti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]