Yaşam

Yazar Sinan Canan ile D&R buluşmaları devam ediyor

Yazar Sinan Canan, 3 Aralık Cumartesi günü Marmara Forum D&R da okurları ile buluşuyor. Canan, 3 Aralık Cumartesi saat 15.00’da Marmara Forum D&R Mağazasında “Beyin ve Yaratıcılık” konulu söyleşisinin ardından Tuti Kitap’tan yeni çıkan “Unutulacak Şeyler” kitabını imzalayacak.

Konuk olduğu televizyon programlarında merak edilen konuları anlaşılır bir dille açıklayan Sinan Canan Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler ve Değişen Beynim adlı kitaplarının ardından Unutulacak Şeyler isimli kitabı ile okurlarının karşısına çıktı. Diğer kitapları gibi Sinan Canan’ın yeni kitabı “Unutulacak Şeyler” içindeki konular ve dikkat çeken kapağı ile okurdan tam not almaya devam ediyor.

Bilgi İçin: Özge Aladağ Mustafaoğlu / [email protected]

sinan-canan_800x600-px-kioks

Prof. Dr. Sinan Canan Kimdir?

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı. Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 10 yılı aşkın süre öğretim üyesi olarak çalıştı. Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti. Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve afazi, Zihin ve Beyin gibi konularda ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemekte, bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır. “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler” ve Değişen Be(y)nim adlı kitapların yazarıdır. 2013 yılında bir bilimsel anlatı ve araştırma merkezi olan [n]Beyin‘i kurmuştur ve halen [n]Beyin’de bilimsel kurul başkanlığı ve Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün