Medya

Yazar Dücane Cündioğlu eski mahallesine veda mı etti? Twitter’da dikkat çeken polemik

Yazar Dücane Cündioğlu ile iktidara yakın medyanın bazı yazarları arasındaki tartışma giderek artıyor. Taraflar arasında sosyal medya Twitter’da polemik yaşanıyor. Dücane Cünidoğlu’nun Sibel Eraslan, Halime Kökçe ve Hilal Kaplan gibi yazarları işaret ederek yaptığı paylaşıma muhataplarından tepki gecikmedi.

ÜÇ KADIN YAZARLARLA TARTIŞMAYA GİRDİ

Cündioğlu, bir paylaşımda “insan nasıl korkmasın, pelikan kanatlarını açmış: @sibeleraslan, @halimekokce, @hilal_kaplan. sırtını devlete dayamış çocukların daha ilk adımda edeb sınırlarını hiçe sayan örgütlü hınç ve cehaletlerine mukabele etmemekte mazur görülmek isterim. haklı olmaktan vazgeçiyorum.” diye yazdı.

Bu paylaşımın ardından Hilal Kaplan, “Ne kadar eziklensen de kadınların ‘kolay hedef’ olduğunu öğütleyen patriyarkal güdü gitmez. O yüzden onca eleştiri içinden bula bula 3 başörtülü yazarınkini bulursun, yaftalarsın, onları ‘çocuk’ diye aşağılayıp edepten dem vurursun, bir de korkmuş numarasına yattın mı, işlem tamam” şeklindeki Cündioğlu’nu hedef alan mesajı paylaştı.

Halime Kökçe ise “15 Temmuz gecesi bu millet bizzat destan yazdı. Heidegger’in önüne geçmiş bir filozofumuz olarak Sn. Dücane Cündioğlu ne yaptı? Mahalleden taşınmanız bence de iyi olmuş” diye yazdı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün