Yerli Dizi

YAZ EKRANININ EN İYİ İŞİ HANGİSİ?

 

Star’da yayınlanan İşler Güçler, diğer dizilere oranla ortaya bir üslup farkı koyabilmiş gibi görünüyor. Bu durum Habertürk yazarı Rahşan Gülşan’ın da dikkatinden kaçmamış…

 

isler-gucler

İşler Güçler yılın en iyi TV işi

Daha yeni keşfetmiştim Çalgı Çengi’yi. Şimdi Star’da dizi karakteri oldular. İşler Güçler dizisinin üç kahramanı Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz daha dizinin üçüncü bölümünde kendilerine özel bir hayran kitlesi yaratmayı başardılar. Filmin ve dizinin yazarı Selçuk Aydemir, yarattığı karakterleri konuşturmayı çok iyi başarıyor. Kendi adıma kaybedenlerin komedisini izlemekten çok keyif alıyorum. Mesela Her Şey Çok Güzel Olacak, Vay Arkadaş, 40, Çakallarla Dans dersem neyi kastettiğimi daha iyi anlarsınız umarım.

Dizi dünyasında yırtmaya çalışan üç karakterin hikayesini anlatan dizinin hammaddesi yani ana karakterleri ve onların diyalog tarzı öylesine komik ki karakterler ne yapsa insan gülme eğilimine giriyor. Bu açıdan baktığımda İşler Güçler sezonun en yenilikçi ve iyi yaz işi gibi geliyor. Ama dizinin kışa kalması isteniyorsa artık SelçukAydemir’in bir parça dizinin temel hikayesine konsantre olması hiç fena olmayacak gibi. Yine de kısır yaz ekranında İşler Güçler en azından benim için çölde vaha gibi oldu. Bu arada bir de dedikodu vereyim. Çalgı Çengi filmine maddi manevi destek veren Cem Yılmaz ile ekibin arası limoniymiş ve ikinci filmde işbirliği yapmayacaklarmış. Yani bu ekibin televizyonda çok başarılı olması şart ki Çalgı Çengi 2 ile kavuşalım.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı