YASAK ZORU BAŞARABİLECEK Mİ?

Fikret Kuşkan, Deniz Çakır, Burak Yamantürk, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Yufkacıgil, Gürbey İleri, Buket Dereoğlu gibi isimlerin yeraldığı ATV’nin yeni dizisi Yasak’ın yayın günü ve saati belli oldu.

Yasak, 11 Nisan Cuma günü saat 20:00’de ekrana gelecek. Yasak’ın yayın günü ve yayın saati ATV’nin yeni projesine ne kadar güvendiğinin de bir kanıtı.

yasakDizi, Medcezir ve Karagül gibi büyük ve kemikleşmiş seyirci kitlesine sahip iki dizinin başa güreştiği gün ve saatte ekrana gelecek.

Yapımcılığını Erol Avcı’nın yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Yasak’ın senaryo ekibinde Volkan Sümbül, Emre Özdür, Meryem Gültabak, Ali Demirel bulunuyor.

Yasak’ın Osmanlı’nın son yıllarında bir konakta geçen, farklı hayat ve sınıfların birbirine karıştığı, aşkın ihtiras, hırs ve hayallerle yeniden anlamlandığı bir hikâyesi var.

1.Bölüm Özeti:

Nazım Bey (Fikret Kuşkan), İstanbul’un önde gelen tüccarlarından biridir. Karısının ölümünden yıllar sonra, kendi zengin çevresinin dışından bir kadına, kendisinden hayli genç ve güzel Calibe’ye (Deniz Çakır) âşık olur, onunla evlenmeye karar verir. Konağın evlilik çağındaki güzel kızı Asude (Ezgi Eyüboğlu), düğüne dair her şeyin kusursuz olması için çabalar, ancak aileye yeni katılacak gelin konusunda şüpheleri vardır. Bu hisleri, konağın komşusu Münevver Hanım (Buket Dereoğlu) da paylaşmaktadır çünkü Münevver Hanım’ın oğlu Ali Fuat (Hakan Yufkacıgil), Nazım Bey’in ortağıdır ve uzun zamandan beri Asude’ye âşıktır.

yasak3

Calibe’nin evinde de düğün telaşı sürer. Calibe’nin ailesi, akraba olmadıkları halde çocuklarından ayırmadan büyüttükleri doktor Nejat’ın (Burak Yamantürk) Fransa’dan dönmesini ve düğüne yetişmesini arzu etmektedir.  Calibe ise bu bekleyişten rahatsızdır…

Calibe ve Nejat kimse bilmeden fırtınalı bir aşk yaşamışlar, birbirlerine evlenmek üzere söz vermişlerdir.  Calibe, Nejat’ı hayal kırıklığına uğratacağını bile bile zengin bir hayatı tercih eder, o dönmeden evlenmeye karar verir. Ancak bilmediği bir şey vardır, Nejat, düğüne bir gün kala her şeyden habersiz İstanbul’a doğru yola çıkar.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]