Medyabey TV

Yapay zeka teknolojisiyle yapılan haber spikerini kimse fark edemedi

Dünyanın ilk yapay zekalı robot spikeri görevini başarıyla yerine getirdi. İzleyenler ekranda gördükleri spikerin robot olduğuna inanamadı. Xinhua News kanalının haber sunucusu Zhang Zhao model alınarak geliştirilen robot spiker kendisini tanıtarak açılış konuşmasını yaptı. Konferansa katılanlar yapay zekayı gerçek bir insandan ayırmakta zorluk yaşarken, spiker sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

AYIRDETMEK İMKANSIZ

Teknolojideki yenilikler her geçen gün artarken, gelişmelerin hızına yetişmek zorlaşıyor. Çin’de yapay zeka konusunda gelinen son nokta oldukça şaşırttı. Wuzhen’de devam eden Dünya İnternet Konferansı’nda, dünyanın ilk yapay zeka haber sunucusu tanıtıldı.

Dünyanın ilk yapay zeka sunucusu, Doğu Çin’in Zhejiang Eyaleti’nde düzenlenen Dünya İnternet Konferansı’nda görücüye çıktı.

Düzenlenen internet konferansına bir tebrik mektubu gönderen Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, “Dünya, derin bir bilim ve teknoloji devrimi ve endüstriyel dönüşüm içerisinde. Dijital ekonominin gelişimini hızlandırmalı ve küresel İnternet yönetim sistemini teşvik etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/watch?v=skUJgBHxWLI

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün