Yanlış haberi canlı yayında anons eden Ferhat Ünlü istifa etti

Yanlış haber istifa getirdi….PKK, Şemdinli’yi işgal ediyor” haberinin yalan olduğu ortaya çıkınca bu bilgiyi canlı yayında anons eden Sabah gazetesi yazarı Ferhat Ünlü, TV Net kanalında yaptığı Haber Analiz programını bırakma kararı alarak istifa etti. Ünlü’nün kendisini yanlış yönlendiren kaynağın kim olduğu anlaşılamadı.

CANLI YAYINDA GERÇEK OLMAYAN HABERİ ANONS EDİNCE…

Yeni Şafak gazetesinin haber kanalı olan TVNet’te yayınlanan Haber Analiz programını hazırlayıp sunan Sabah gazetesinin deneyimli gazetecisi Ferhat Ünlü, kendisini yanlış yönlendiren haber kaynağının kurbanı oldu. Program sırasında aldığı “PKK, Şemdinli’yi işgal ediyor” şeklindeki gerçek olmayan bir bilgiyi izleyicilerle paylaşma yanlışına düşen Ferhat Ünlü, istemeden de olsa skandal bir olaya imza atmış oldu.

Gelen o manüpilatif bilgiye göre terör örgütü PKK, gece binlerce militanla Hakkari’nin Şemdinli ilçesini işgale kalkışacaktı.

YALAN HABER SKANDALI SONRASI İSTİFA ETTİ

Fakat bu olay canlı yayında yaşanan bir skandaldı. Çünkü böyle bir olay yaşanmamıştı. Bilginin yanlış olduğu ortaya çıkınca, Ferhat Ünlü, sosyal medya hesabından açıklama yapmak durumunda kaldı.

İstifa eden Ferhat Ünlü, yanlışlık üzerine Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

ferhat-unlu-istifa

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]