Yahoo’da radikal kararlar… Altaba nedir?

Yahoo devrim gibi kararlar alıyor. Yeni bir yapılanmaya giden Yahoo’nun da ismi Altaba olarak değişiyor. Verizon tarafından satın alınacak Yahoo kökten bir değişim içinde… Yahoo’nun yalnız adı değil yöneticileri de değişiyor. hem adı hem de yöneticileri değişiyor.

Yahoo’nun CEO’su Marrisa Mayer, ve beş üst düzey yönetici yönetim kurulundan ayrılmasını ardından Yahoo’yu almak için işlemlerine devam eden Verizon “Bu görev değişimleri, anlaşmazlık sonucu değil, Yahoo’nun Verizon tarafından satın alma sürecindeki teknik işlemlerin bir parçası olarak gerçekleşti.” açıklamasını yaptı. Yahoo’nun bazı birimlerini satın alan Verizon, Yahoo ismini bu birimler için kullanmaya devam edecek.

Yahoo tek başına bir yatırım şirketi olarak yoluna devam edecek

Edinilen son bilgileer göre; Yahoo’nun internet varlıkları Verizon’a geçecek ardından da Yahoo tek başına bir yatırım şirketi olarak varlığını sürdürecek. Yahoo yatırım şirketi olarak ismini de Altaba olarak değiştirecek. Altaba ismini alacak bu yeni yatırım şirketi aynı zamanda Alibaba’nın hisselerine de sahip olacak.

Yine Yahoo cephesinden gelen bilgilere göre CEO’su Marissa Mayer da görevinden istifa edecek. Evita lakaplı Mayer, 2012 yılında Yahoo’ya transfer olmuştu. Mayer uzun süre dünyanın en çok maaş alan profesyonelleri listesinin üst sıralalrında yer almayı da başarmıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]