Wilma Elles Almanya’da Türkiye’yi savununca hedef oldu

Ünlü oyuncu Wilma Elles, Alman televizyon kanalı ARD’de yayınlanan ‘Hart aber Fair’ (Sert ama Adil) adlı tartışma programına katıldı. Elles katıldığı programda sıkı bir biçimde Türkiye’yi savundu.

Alman devlet televizyonu ARD’de ‘Hart aber Fair’ adlı tartışma programında, garip bir tartışma başlığı vardı:  “Almanya ne kadar Erdoğan’ı kaldırabilir”…  Programa Türk dizilerinin sevilen oyuncusu Wilma Elles de katıldı. Elles’in oturumda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili söyledikleri Almanları kızdırdı.

“Kimse Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan daha çok çalışmıyor”
Elles program boyunca sözleriyle Türkiye’yi savunması dikkatlerden kaçmadı.”Kimse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan daha çok çalışmıyor” diyen ünlü oyuncu darbe sonrası yapılan  tutuklamaların ikinci bir darbe girişimini engellemek için gerekli olduğunu söyledi.

“Almanya Türkiye’nin yanında yer almalı”
Elles, Alman medyasının yanlış ve tek taraflı bir Türkiye imajı verdiğini de söyleyerek; “Almanya ve Türkiye yıllardır dost. Ve kültürleri birbirlerine uyum sağlamış durumda. Türkiye Avrupa’nın önemli bir parçası. Sonuçta Türkiye Asya ve Avrupa arasında bir köprü durumunda ve bu yüzden güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Ve Almanya bu zor günlerde Türkiye’nin yanında yer almalı.” dedi.

“Çifte vatandaşlık konusunda çok olumsuzsunuz!”
Türk vatandaşlığı da alarak çifte vatandaş olan Alman kökenli oyuncu Wilma Elles, çifte vatandaşlık krizini şöyle savundu: “Çifte vatandaşlık konusunda niye bu kadar olumsuzsunuz? Türkiye bana ikinci pasaportumu verince, kendimi entegre olmuş hissettim, mobilya aldım ve evime yerleştim.”

Köln’deki demokrasi yürüyüşüne dair de yorumlar yapan Wilma Elles, “Bu sadece Erdoğan için değil, demokrasi için de yapılan bir gösteriydi” diyerek yürüyüşte yaşanan olumsuzlukları eleştirdi.

Bild: Kim bu kadın?
Wilma Elles, Türkiye’yi savunan açıklamalarını ardından Alman medyasının hedefi oldu. Bild, Wilma Elles’in görselini kullanarak ‘Bu kadın kim?’ başlığını atması dikkat çekti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]