MobilTeknoloji

Whatsapp’ın merak edilen para gönderme özelliği ne zaman hayata geçecek?

Whatsapp mobil bankacılığa mı el atıyor? Para gönderme özelliğini resmi olarak test etmeye başlayan Whatsapp bir messenger uygulamasından çok daha fazlası olmaya çalışıyor. Android ve iOS üzerinden WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine kolayca ve hızlı bir şekilde para göndermelerini hedefleyen son güncelleme Hindistan’da denenmeye başlandı. Sadece sınırlı sayıda cihazın erişebildiği bu özellik, başarılı olduğu taktirde yakında tüm dünyada kullanımda olacak. Peki Whatsapp üzerinden para gönderme nasıl gerçekleşecek?

WHATSAPP MESAJLAŞMADAN DAHA FAZLASINI YAPMAK İSTİYOR: WHATSAPP ÖDEME HİZMETİ

Whatsapp bireysel para transferleri konusunda kullanıcılarını yepyeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor.  Yani Whatsapp mobil bankacığıla da el atıyor. Webtekno sitesinde yer alan habere göre; Dijital çağın bir geçiş dönemi olan mobil bankacılık, büyük bankaların şubelerini bir bir kapatmasına neden olurken her geçen gün daha fazla insan, işlemlerini mobil platformlardan yapıyor. Milyarlarca insanın kullandığı küresel mesajlaşma platformu WhatsApp, para gönderme ve alma işlemlerini kolaylaştıracak ve çalıştığımız bankalarla entegre olacak bir ödeme sisteminin üzerinde uzun yıllardır çalışıyor.

Kullanıcılara UPI tabanlı ödeme özellikleri sunan WhatsApp ekibi, Hindistan’da sınırlı sayıda cihaz için sistemi denemeye başladı. Karşılıklı olarak ödeme özelliği açık olan kullanıcılar, basit bir işlem dizisi sonrasında kolayca para gönderip alabilecekler. iOS için beta v2.18.21 ve Android için v2.18.41 sürümlerinde gelen özellik, resim ya da konum gönderirken kullandığımız ekler penceresinde bir ikon olarak yer alacak. Bu sürümler şimdilik Hindistan’a özel olsa da bir süre sonra farklı sürümlerde son şekliyle bizler de kullanacağız.

Önemli noktalardan bir tanesi de özelliğin kullanılabilmesi için her iki tarafın da WhatsApp’ın son sürümünü kullanma zorunluluğunun bulunması. Aylar önce basına sızdırıldığında adından çok söz ettiren ödeme sistemi, WhatsApp’ın kulla nıcı sayısı düşünüldüğünde işe yarayabilir. Bu özelliğe ilk tıkladığınızda bankanızı seçtikten sonra, hesaplarınızı UPI sistemine doğrulamanız gerekecek. Daha önce UPI tabanlı bir servis kullanmadıysanız (Apple Pay gibi), ilk kayıttan sonra para göndermek ve almak çok kolay hale gelecek. (Kaynak: webtekno)

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün