WhatsApp Web’ten kullanıcılara yeni özellikler

Bilindiği gibi WhatsApp aynı zamanda Web’ten(masaüstü) de  kullanılabiliyor. Kullanıcılar bu sayede çok daha hızlı bir biçimde muhataplarıyla iletişim kurabiliyorlar.Ancak bu zaman zaman yeterli olmayabiliyor. WhatsApp’tan bu kez özellikle Web kullanıcıları için güzel bir haber geldi. Dünyada milyarlarca kullanıcının tercih ettiği iletişim uygulaması olan WhatsApp, 2016’da Windows’a yönelik bir masaüstü uygulaması yayınlamıştı. WhatsApp, şu günlerde bir süredir beta sürümünü test ettiği Windows Store’a yönelik WhatsApp uygulamasını yayınladı.

WHATSAPP WEB KULLANICILARINI UNUTMADI

Eski uygulama, klasik bir “win32” uygulamasıydı ve Windows mağazası üzerinden değil, ancak WhatsApp’ın web sitesinden indirilebiliyordu. Şimdi ise WhatsApp, bir süredir beta sürümünü test ettiği Windows Store’a yönelik WhatsApp uygulamasını yayınladı. Yeni uygulama mağaza uygulaması olsa da Microsoft’un Evrensel Windows Platformu’nu (UWP) kullanmıyor.

YENİ SÜRÜ DAHA ÇOK İŞLEVLİ

Uygulama, daha önce kullanılan masaüstü uygulamasına benziyor. Desktop App Converter for Project Centennial ile paketlenmiş gibi görünen uygulamanın belirli dosya türlerini paylaşabilme, profil bilgilerini düzenleyebilme, GIF ve emoji gönderebilme, durum güncellemelerini görüntüleyebilme gibi faydalı işlevlerle geldiği haber veriliyor.

WhatsApp’ın diğer masaüstü sürümlerinde olduğu gibi bu uygulamayı kullanmak için mobil telefonlarda WhatsApp’ın yüklemiş olması ve ayarlar altındaki “WhatsApp Web” seçeneğinin kullanılması gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]