WhatsApp internet kotanızı tüketmesin

Akıllı cep telefonlarında olmazsa olmaz bir uygulama haline gelen WhatsApp’ın internet kotasını tükettiği ortaya çıktı. Özellikle uygulamanın yeni özellikleri kullanıcılar açısından WhatsApp’ı vazgeçilmez kılsa da yeni özelliklerin internet tüketimini körüklemesi kötü bir sürpriz olarak yorumlanıyor.

Oldukça çok sayıda kullanıcı olan uygulamanın video ve ses paylaşımlarına eklenen yeni özellikler veri tüketimi daha çok arttırıyor.

Bilindiği gibi uygulama ile artık PDF dosya göndermek de mümkün olabiliyor. Kullanıcıların Whatsapp’ta internet kota sorunu yaşamamaları için yapmaları gereken şey uygulamanın otomatik indirme özelliğini kapatmak. Bu sayede kota aşımına belli oranda çözüm bulunmuş oluyor.

WHATSAPP KOTA TÜKETİMİNİ KÖRÜKLÜYOR

WhatsApp uygulamasına her geçen gün yeni özelliklerin katılması kullanıcıları bir yanıyla mutlu ederken diğer taraftan cep telefonlarında internet kota aşımı problemine neden oluyor. Kullanıcıların bu uygulamada daha fazla zaman geçirmeleri daha çok  fotoğraf, ses dosyası ve de video paylaşımlarını da beraberinde getiriyor.

OTOMATİK MEDYA İNDİRME ÖZELLİĞİNE DİKKAT

Uygulamada kota sıkıntısı yaşamamak için  “otomatik medya indirme” özelliği konusuna dikkat etmek gerekiyor. Bu özelliğin kapatılması kota aşımının önüne geçmek için en uygun yol.

Uygulamanın bu özelliği , WhatsApp üzerinden yapılan paylaşımların otomatik olarak mobil cihazınıza kaydedilmesini sağlıyor.

Gönderilen bir PDF dosyasından, WhatsApp gruplarında paylaşılan onlarca fotoğrafa kadar her türlü içerik indirildiği düşünüldüğünde ortaya hatırı sayılır bir data kapasitesi ortaya çıkıyor.

WhatsApp’ın aylık 1 milyar aktif kullanıcısı olduğu kaydediliyor. Son verilere göre WhatsApp üzerinde günde 42 milyar adet mesaj gönderiliyor.

Özellikle Facebook’un WhatsApp’ı satın almasından sonra uygulama dünya çapında daha çok kullanıcıya ulaştı.  WhatsApp 53 farklı dilde kullanılıyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]