Whatsapp görüntülü konuşma özelliğindeki büyük tehlike!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a kullanıcıların uzun süredir beklediği görüntülü konuşma özelliği geldi. Fakat görüntülü konuşmayla ilgili söylenenler kullanıcılar şaşırttı.

Whatsapp yeni güncellemesiyle görüntülü konuşma özelliğini aktif etti. Milyonlarca kişinin yaptığı güncellemenin üzerinden ise henüz 24 saat geçmeden kullanıcılar bu özellik üzerinden dolandırıcıların hedefi olmaya başladı.

DOLANDIRICILAR VİRÜSLÜ LİNK YOLLAMAYA BAŞLADI

Dolandırıcılar rastgele ekledikleri numaralara ve maillere ‘WhatsApp’ın görüntülü arama özelliğine sahip sürümünü indir’ linki gönderdi. Linke tıkladığınızda WhatsApp’ın resmi sitesine benzer olarak tasarlanmış ‘Whatappvideoonline’ isimli bir siteyi açarak indirme işlemi yapıyor. Ancak bu indirme işlemi tamamen aldatmaca ve sizin bilgilerini çalmak için tasarlanmış bir virüs durumda.

WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME ÖZELLİĞİ NASIL AKTİF EDİLİR?

WhatsApp’ın görüntülü arama özelliğini aktif etmek için iPhone’lar için AppStore ve Android telefonlar için Google Play Store’dan WhatsApp uygulamasının son güncellemesini yaparak görüntülü arama özelliğine sahip olabilirsiniz.

Daha sonra arama yapacağınız kişinin konuşma sayfasında; İPhone’lar sağ üst köşede bulunan kamera logosuna Android’lerde ise arama logosuna ve açılan sekmeden ‘Görüntülü Arama’ seçeneğine tıklayarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]