Müzik

Volkan Konak sahnesinde Kayahan’ı unutmadı

Kuzeyin oğlu Volkan Konak haftasonu Golden Tulip & Pasha otelde verdiği konserle konuklarına bir kez daha unutulmazları yaşattı. Konak, 3 saat süren konserinde, seyircinin samimiyetine ve coşkusuna olan hayranlığını dile getirdi.

Büyük usta Kayahan’ı da sahnesinde anan Volkan Konak, Kayahan’ın resmini dev led ekranda gösterince dinleyicileri tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Golden Tulip’teki konserinde şarkılarıyla, şiirleriyle hayranlarını mest eden, yüreğiyle söyleyen “Kuzeyin Oğlu”, merhum Kazım Koyuncu adına bestelediği “Gardaş”ı, son albümü Lifor’dan Neredesin Karagözlüm’ü ve ödüle doymayan Mimoza Çiçeği’nde kendisini ayakta izleyenlerden dakikalarca alkış aldı.

15 Nisanda yeni albümünün dinleyicileri ile buluşacağını söyleyen Konak, “Albümün çıkmasıyla beraber hem repertuara yeni şarkılarımız türkülerimiz, hem de hali hazırda olan türkülerimiz ile bir harmanlama yapacağız. Albümde bir tane hızlı diye nitelendirebileceğimiz folk-pop şarkı olacak. Dinleyenlere pop gibi gelebilir bu şarkı ama flemenko olduğu için yine bana uygun diyorum. İçinde halk müziği kokuları var ama pop altyapılı” dedi.

‘Kayahan bir çınardı’
Konak, ünlü müzisyen ve bestekar Kayahan ile ilgili ise önemli açıklamalarda bulundu. Kuzeyin Oğlu “Ben ölümleri çok ciddiye alıyorum ama vefat eden meslektaşım, bir müzisyen ise daha da fazla hasar bırakıyor bizde. Kayahan üretim anlamında gerçekten çok önemli bir isimdi. Ben pop müziğinde üretim anlamında bir Sezen Aksu’yu bir de Kayahan’ı biliyorum. Bir çok eser kazandırmış ve elliye yakın şarkısı hit olmuş çok önemli bir müzisyendi. Sinemada, tiyatroda ve müzikte yaşı ilerlemiş olan çok önemli büyüklerimiz var. Epey zor günler bizleri bekliyor diye düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

‘Üretim azaldı’
Halk müziğindeki üretimin yavaşlamasıyla ilgili de konuşan Volkan Konak “Ozanlarımız azaldı günümüzde. İnsanlar kente indikçe, köyler boşaldıkça ve topraktan kopuldukça bunun önüne geçemeyeceğiz. Klasik restaurantlara gitmiyor artık insanlar. Daha çok fast food besleniyor. Müzikte de aynı şekilde insanlar fast food besleniyor” diyerek sözlerine devam etti; “Ben her zaman üretenden yanayım. İnsanlar artık albüm yapmıyor, single’dı üç şarkıydı diye. Orhan hoca da eskisi gibi şarkılar yazamıyor ya da yazmıyor artık. Yani yorgunluk oluyor, duygulara doymuşluk oluyor, kent yaşantısı insanları yumuşatıyor. O eski sancılar kalmadı mı artık diyeyim ne diyeyim bilemiyorum. Ama her alanda üretim azaldı diyebilirim.

Sevenlerine bi de müjde veren Volkan Konak yakında bir tv çekimi ile tekrar ekranlarda olacağını belirterek “13 bölümlük bir televizyon programı yapabilirim planlarım arasında o var” dedi.

Gelecek planlarından da bahseden ünlü müzisyen “kitap yazmayı düşünüyorum. Okumaktan çok yazmayı seven biriyim. Ama düşüncelerimin arasında bir roman yazmak var. Bir de belki film müzikleri yapabilirim ama bu bir düşünce şuan için” dedikten sonra sahneye çıkan Kuzeyin oğlu, 3 saat boyunca yaklaşık 1700 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Vefa duygusuna özel önem verdiğini her konserinde anımsatan Konak, aramızda olmayan ancak üreten, ürettikçe halkın gönlüne de yerleşen, Yaşar Kemal’den Nazım Hikmete, Ruhi Su’dan Necip Fazıl’a, Mevlana’dan Nasreddin Hocadan, Deniz Geçmiş’ten Neşet Ertaç’dan Kayahan’a kadar birçok unutulmaz ismin fotoğrafını sahne arkasındaki dev ekrana taşıdı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı