Verdiği sözü tutan Acun Ilıcalı çocukların kalbini nasıl fethetti?

Acun Ilıcalı, Irak sınırındaki köyde yaşayan çocukların hayalini gerçekleştirdi. Ünlü yapımcı verdiği sözü tuttu, çocukların kalbini fethetti.Acun Ilıcalı, Irak sınırında sıfır noktasında bulunan Beytüşşebap ilçesine bağlı Günyüzü köyünde yaşayan bir grup çocuğun Survivor yarışmasından esinlenerek bahçelerinde kendi imkanlarıyla yapmış oldukları parkuru görünce onlara gerçek bir parkur yaptırma sözü vermişti. Ve ünlü sunucu-yapımcı Acun Ilıcalı sözünü tuttu.

İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından yapılan “Irak sınırında Survivor köyü” haberi üzerine çocukların çağrısı üzerine kendilerine söz veren Acn Ilıcalı; sözünü tutarak Günyüzü köyüne gerçek bir parkur kurdu. Survivor yarışmasından esinlenerek kendi kurdukları parkurla Acun Ilıcalı’ya seslenen çocuklar, Ilıcalı’nın hediyesi parkur karşısında mutluluktan havalara uçtular.

Çocukların parkur çağrısını Acun Ilıcalı Twitter hesabından yanıtlamış ve onlara destek olacağını ve gerçek bir parkur kuracağını yazmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Acun medya ekibi Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Günyüzü köyüne gelerek gerçek parkuru kurdu. Köyde yaşayan çocuklara kıyafet ve kırtasiye malzemesi dağıtan ekip köylülerin ortaklaşa göstermiş olduğu alanda parkuru kurdu. Kurulan parkurda ’Ünlüler’ ve ’Gönüllüler’ olarak iki gruba ayrılan çocuklar gerçek Survivor yarışmasını yaşamış oldu. Birinci olan çocuklar gün boyu eğlendikten sonra parkuru kuran ekiple hatıra fotoğrafları çektikten sonra akşam saatlerinde evlerine dağıldı.

Acun Ilıcalı rolünü üstlenen çocuklardan Doğan Ediş “Gerçek parkurun yapılacağını, bu kadar güzel olacağını düşünmemiştim, çok mutluyum. Ev ev dolaşarak arkadaşlarımı toplayıp doyasıya gerçek parkurda eğleneceğiz. Bize bu güzel anı yaşatan Acun ağabeye ve ekibine çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum. Neredeyse her gün rüyamda Acun ağabeyin yanındaydım. Şimdi tam oradayım sanki” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Tek hayalinin Acun Ilıcalı’ya sarılmak olduğunu belirten Rabi Roza Ediş ise “Çok mutluyum ne diyeceğimi bilemiyorum. Acun ağabeye çok teşekkür ederim. Köyün tam ortasına kuruldu parkurumuz. Bütün arkadaşlarımla burada doyasıya eğleneceğiz. Bize kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Keşke Acun ağabey bizi ’O Ses Türkiye’ yarışmasına davet etse. Biz de orada Acun ağabeyi canlı canlı görmüş oluruz” şeklinde teşekkürlerini sundu ve ünlü yapımcıya bir çağrıda daha bulunmuş oldu.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]