Ünlüler darbe teşebbüsü için ne tepki verdi?

15 Temmuz FETÖ’cü darbe teşebbüsü sonrasında ünlüler arasında genel olarak sessizliğe gömülenlerin yanında paylaşımlarıyla darbeye örtülü destek verenler de vardı. Ama milyonların gönül verdiği kimi ünlü isimler halktan yana verdikleri paylaşımlarla yine milletin gönlüne taht kurdular.

Hayal kırıklığı yaratan ünlülerin aksine darbeye net olarak karşı olanların sayısı da az değildi.

İşte, o ünlülerin sosyal medya hesaplarından yaşananlara verdikleri o tepkiler:

Gülben Ergen: Asker üniforması giyip ülkeyi kana bulayan şerefsizler, birliğimiz karşısında duramayacak.

Acun Ilıcalı: Milletçe demokrasimize sahip çıktığımız bugün, Türk olmaktan gurur duyuyorum. Demokrasimizi savunurken şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

Alişan: Bu vatanı bölmeye yıkmaya ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmez. Allah’ın izniyle. Bu kadar büyük hainlik hiçbir zaman olmamıştı. Yazık, günah değil mi askerine kendi halkını öldürtmek? Yüzlerce insanı devleti ele geçirebilmek uğruna ‘öldürün’ emrini veren hainlere lanet olsun.

Esra Erol: Tatbikat var diyerek gencecik fidanları ateşe atanlar, bu ülkenin en büyük vatan hainidir! Onlar bizim evlatlarımız, bunu yaşatanların hepsinin cezasını çekmesini istiyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın mekanları cennet olsun. Ailelerine sabır diliyorum. Kıran, kırdıran değil; kucaklayan bir dönem.

Tolgahan Sayışman: Hak adalet en kısa zamanda yerini bulacak ve aydınlığa kavuşulacaktır. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bir terör saldırısına karşı tek yumruk sınav veriyoruz. Bayrağımızın renkleri her şeyi en iyi biçimde açıklar aslında. Allah Türkiye Cumhuriyeti’nin ve tüm insanlarımızın yardımcısı olsun.

Bengü: Kanım dondu; öylece, sessizce izledim… Benim güzel memleketim, vatanım, bayrağım! Bir daha anladım bir olmanın ne demek olduğunu… Ve sonra şükrettim; haykırarak, bağıra çağıra. Milletimin istiklal!

Hülya Koçyiğit: Bir grubun darbe yapmak adına kalkışması; milletçe demokrasiye olan bağımızı daha da güçlendirmiştir. Şehit olan vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Bu darbenin gerçekleşmemesini sağlayan başta Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, emniyet mensupları, parti başkanlarımız ve en önemlisi canları pahasına tek yürek direnen aziz milletime teşekkür ediyorum.

Işın Karaca: Çok düşünüp az konuşalım. Hatırlayalım; sevmeyi, saymayı, empati kurmayı, birbirimize sahip çıkmayı.

Mert Fırat: Tankla üstünden geçeni savunana da yazıklar olsun!

Begüm Birgören: Darbe girişimi tanık olduğum siyasi tarihin en korkunç gecesiydi. Dileğim; özgürlük, adalet, birliğimizin çoğalması.

Uğur Uludağ: Koşul ne olursa olsun; darbe nedir, neye yol açar bilmeden, hâlâ darbe isteyen mallar da var mesela…

Rafet El Roman: Ne baskıya teslim, ne korkuya. İnsan haklarına saygı, özgürlük, eşitlik, birlik, beraberlik.

Neslişah Alkoçlar: O kadar üzgünüm ki diyecek fazla bir şey yok. Allah korudu Türkiye’mizi… Milletçe demokrasiye sahip çıktık. Bu uğurda şehit olan vatandaşlarımıza, askerlerimize, polislerimize Allah rahmet eylesin.

Murat Kekilli: Bütün sanat camiasını zalimlere ve zorbalara karşı direnmeye davet ediyorum. Gelin ve karanlıktan korkmayın.

Demet Akalın: Gelmiş, geçmiş olsun. O kadar üzgün ve şoktayız ki. Güzel ülkemin güzel insanları, zeval vermesin milletimize. Allah’ım sen yardımcımız ol.

Doğuş: Aslan yuvasına çakal olarak girersen asker olarak değil pislik olarak ölürsün. Üzülüyorum ki 20 yaşında genç çocuklarımız hiçbir şeyden haberi olmadan kullanıldı. Devletimizin şefkatli davranacağından hiç şüphem yok. Bir yumruk olduk bunu dünya gördü. Şehitlerimize rahmet, yaralı yakınlara şifa diliyorum.

Erhan Güleryüz: Darbeye hayır. Ne görüşte olursanız olun demokrasiden vazgeçmeyeceğiz. 90 vatandaşımız demokrasi için şehit verildi.

Açelya Akkoyun: Bu elleri ayırmayacak bu vatanı bölemeyeceksiniz.

Ece Erken: Allah ülkemi, vatandaşlarımızı, emniyet güçlerimizi ve tabii ki bir grup hayalperest tarafından bizi dünyaya rezil eden ama bir o kadar da birbirimize kenetleyen küçük kitle haricindeki yine canımız askerlerimizi, Mehmetçiğimizi korusun. Bizi en az 30-40 yıl geriye götürecek, TBMM’sine kadar bombalayacak zihniyetteki bu kitlenin oynadığı ‘darbecik’ isimli oyunu kim destekliyorsa da vatan hainidir.

İbrahim Tatlıses: İşte Türkiye Cumhuriyeti bu (Millet darbeyi püskürttü görüntüsü paylaşarak).

Elif Ece Uzun: F-16, silah ve patlama seslerini bitmeyen karanlık geceyi hayatım boyunca unutabileceğimi sanmıyorum. Aldığınız her canın sizin canınız olduğunu anladığında umarım çok geç olmaz.

Serkan Çağrı: Sen kime sokağa çıkma yasağı koyuyorsun paralel i.nesi. Darbeye hayır! Ben birazdan meydana çıkacağım.

Murat Yıldırım: Darbe istemiyoruz. Kahrolsun darbe yapanlar. Ülkeyi kaosa sokanlara lanet olsun.

İbrahim Sadri: Asla. Her rengiyle her meşrebiyle her aidiyetiyle millet olarak ayaktayız ve onurumuza sahip çıkıyoruz. Evet. Asla.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]