Ünlü yönetmen Tarantino’dan Thurman’ın tükürme ve zincirle boyun sıkma açıklamasına cevap

Thurman’ın Kill Bill filminde suratına tükürüldüğü ve boğazının zincirle sıkıldığı sahneleri aslında Tarantino’nun gerçekleştirdiğini anlatması üzerine filmin yönetmeni Quentin Tarantino,  Thurman’ın açıklamalarına cevap verdi. Tarantino, ”Elbette ben tükürdüm. Başka kim tükürecekti ki? Ona durmadan tükürülmesine izin veremezdim. Başkası isabet ettiremeyip işleri uzatırdı. İnsanlara tükürmek zor bir iştir.” açıklamasıyla gündemde.

KAZA GÖRÜNTÜSÜNÜ BULUP THURMAN’A VERDİ

Quentin Tarantino’nun filmlerinin yapımcısı Harvey Weinstein hakkındaki cinsel saldırı skandalı hakkında açıklamalarda bulunan Uma Thurman’ın Tarantino ile set deneyimlerine dair anlattıklarından sonra Tarantino’nun tepkisi merak ediliyordu. Efsane yönetmen, Kill Bill 1-2’nin çekimleri sırasında Thurman’ın yüzüne tükürme sahnesini bu işi en kolay ve isabetli yapabilecek kişi olduğu için üstlendiğini açıkladı. Thurman’ın boğazının zincirle sıkılması sahnesinde ise bu işi üstlenmesini bizzat aktrisin istediğini iddia etti.

‘SADECE İKİ KEZ TÜKÜRECEĞİM’

1994’te Weinstein’ın cinsel saldırısına uğradığını anlatan ünlü oyuncu Thurman’ın Tarantino ile ilgili söylediklerine ünlü yönetmen Deadline.com sitesinden cevap verdi. Tarantino, ünlü boğma sahnesini de şöyle anlattı: ”Uma’nın fikriydi. O şeyi boynuna dolayıp onu boğmak. Öyle uzun süre değil, ebediyen değil. Suratım kızarsın, gözümden yaşlar gelsin istiyorsan beni bir nevi boğman lazım. zincierin öbür ucunda da ben vardım ve sadece yakın çekimler için bunu yaptık. Bu onun fikriydi. Sonuç olarak farkına varıyorum ki gerçek bir şeymiş de.”

TARANTİNO: “KAZA GÖRÜNTÜSÜNÜ BULDUM”

Tarantino, Thurman’ın 2003 tarihli Kill Bill 1-2’nin çekimleri sırasında dublörsüz otomobil kullanmaya zorlandığı için kaza yapıp boynunda ve dizlerinde kalıcı sakatlık oluştuğunu açıklamasıyla ilgili de konuştu.  ”Onca yıldan sonra o kazada ne olduğunun netleşmesini istiyordu. Bana çekimi bulup bulamayacağımı sordu. 15 yıl sonra bulmam gerekti. Depolara gittik, kutulara tek tek baktık.”diye konuşan Tarantino kaza görüntüsünü bulduğunu dile getirdi.

İşte, Thurman’ın Kill Bill setinde yaşadığı trafik kazasının görüntüsü:

“KARİYERİMDEKİ EN BÜYÜK PİŞMANLIK”

Tarantino, aracın ve yolun güvenli olacağı garantisi vererek Thurman’ı istemediği halde dublörsüz oynamaya ikna ettiği için üzüntü duyduğunu dile getirdi. Ünlü yönetmen, bu durumu ”Kariyerimdeki en büyük pişmanlık” diye ifade etti. Thurman da yönetmenin zararlı çıkabileceğini bile bile kaza çekimini kendisine vererek doğru şeyi yapmasından gurur duyduğunu dile getirdi.

KAZADAN ÜÇ YAPIMCIYI SORUMLU TUTTU

Kazadan yapımcılar Lawrence Bender, E. Bennett Walsh ve Weinstein’ı sorumlu tutan ünlü oyuncu, yapımcıların kazanın gizli kalması için baskı uyguladığını, yalan söylediğini ve kanıtları yok ettiğini söyleyip ”Üçüne de ebediyen yazıklar olsun” diye konuştu.

Thurman, avukatının Weinstein’ın şirketi Miramax’a olayı anlatan ve dava açma hakkını saklı tuttuğunu bildiren bir mektup gönderdiğini, Miramax’ın kendisine gelecekte yayımlamama şartıyla kaza görüntülerin, göstermeyi teklif ettiğini ifade etti. Thurman ise bu öneriyi reddettiğini belirtti.

Tarantino ise Weinstein’a rağmen görüntüleri Thurman’a vererek yayımlanmalarını sağladı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]