Ünlü spiker Alp Buğdaycı gözyaşları ile defnedildi

Bir zamanların ünlü haber spikeri Alp Buğdaycı gözyaşları içinde ebedi yolculuğuna uğurlandı. Tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nde geçirdiği kalp krizi nedeniyle aramızdan ayrılan Alp Buğdaycı’nın cenazesinde gözyaşları sel olup aktı.

Şakirin Camisinde kılanan cenaze namazının öncesinde merhum Alp Buğdaycı’nın avukatı Haydar Yalçınoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İlgili açıklamada Yalçınoğlu, “1995 yılındaki Güneş K. davasından beri avukatlığını yaptım. Bu dava 28 yıl sürdü dava süreci içerisinde bu iki insanın aleyhinde binlerce köşe yazısı yazıldı ve bu köşe yazılarının hepsi bunları linç eder vaziyetteydi. Bir çok insan psikologlar, köşe yazarları, dahil ‘sapık tecavüzcü katil ruhlu insanlar ,onlar bu toplumdan tahrip edilmeli tecrit edilmeli’ dediler. Toplum kendi içerisindeki bütün ahlaki kodlarını bunların üzerine 20 yıl boyunca kustu ve sokağa çıkamaz hale geldiler. O baskıya dayanamayıp kaderiyle ölmüş olabilir veya olmayabilir. Adli tıp raporu çıktığında bu açığa çıkacak. Bu da 3 ay içerisinde belli olacaktır. Savcılık ciddiyetle darp, zehirlenmeye bağlı kalp krizi veya doğal kalp krizi olup olmadığını araştıracak. Hiç doktora gitmemiştir, hiç tedavi görmemiştir yakın arkadaşım, yıllarca aynı evde yaşadık. Hiçbir sorunum olmadı. Birdenbire 1.5 ay içerisinde nasıl kalp krizi geçirdi” şeklinde bilgilere yer verdi.

Alp Buğdaycı’nın annesi Nesrin Buğdaycı camiide taziyeleri kabul etti. Ünlü spiker Alp Buğdaycı, kılınan öğle namazını müteakip cenaze namazının sonrasında Karacaahmet Mezarlığına defnedildi. Hüzün dolu cenaze namazına Buğdaycı’nın annesi Nesrin Buğdaycı, kardeşleri Sibel ve Çiğdem Buğdaycı, abisi Ahmet Buğdaycı ile yakın akrabaları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı gözlendi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]