Ünlü raket müslüman oluyor…İşte nedeni!

Ünlü tenisçi Novak Djokoviç müslüman oluyor!

Dünyanın 1 numaralı raketi Sırp Novak Djokoviç’ten anlamlı açıklama…Ünlü tenisçinin İsrail’i protesto etmek ve Filistinlilere destek vermek amacıyla Müslüman olacağını açıkladığı bildiriliyor.
Bosna-Hersek medyasına açıklamada bulunan Djokoviç, Gazze’de ölen çocukların görüntülerini seyredemez hale geldiğini, İsrail’in bu terörüne karşı, büyük devletlerin sesini çıkarmadıkları için hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Djokoviç, CNN, BCC gibi büyük kanalların Gazze’deki katliama daha çok yer vermeleri ve dünya liderlerine baskı yapmaları için, Müslüman olmayı düşündüğünü açıkladığı haber veriliyor.

Djokoviç, bu karardan önce ailesi ile konuştuğunu ve Müslüman olmak için ailesinden olumlu yanıt aldığını da ifade etti. Djokoviç, Müslümanlığa geçtiği zaman Filistinlilere daha çok yardımda bulunacağını söylerken, Gazze’deki çocuklar için 500 bin dolar yardım yaptığını da açıkladı.

Djokoviç, İsrail’in saldırısının sürmesi durumunda kortlara siyah eşofmanla çıkacağını Ronaldo ile Gazze için yardım toplama konusunda devamlı irtibatta olduğunu da belirtti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]