Ünlü oyuncu Dağ 2 filmi sayesinde servet kazandı

Ufuk Bayraktar sözleşmedeki o ayrıntı sayesinde adeta bir servet kazandı… Dağ 1 filminin yaptığı 306 bin seyirci gişesinin ardından serinin 2. filmi çekilmiş ve gösterime girmişti. Dağ 2 filmi  üç haftada 1 milyon 882 bin gişe yaptı. Bu başarının ardında oyuncu Ufuk Bayraktar için ise bir servetin müjdesi vardı. Nasıl mı? Detaylar haberimizde…

Dağ 2 filminin sözleşmesine göre ünlü oyuncu Ufuk Bayraktar riski göze almış ve gişeden yüzde 10’a imza atmıştı. İlk filmin 3 yüz binlerde seyreden başarısı 2. filmde 6’ya katlanınca Ufuk Bayraktar da hasılattan kendisine düşen 800 bin liraya ya da diğer bir deyişle küçük bir servete konmuş oldu.

TRT 1’de yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında dizisinde de oynayan ünlü oyuncu Ufuk Bayraktar aldığı riski başarıya çevirmeyi bildi.

Ufuk Bayraktar kimdir? 

Doğum Tarihi: 12 Eylül 1981
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: –
Ölüm Yeri: –
Burç: Başak
Meslek: Sinema Oyuncusu,Yönetmen,Senarist

Liseyi Gürsoy Koleji’nde okuduktan sonra üniversiteye gitmeme kararı aldı ve babası Cevahir Bayraktar’ın Cihangir’de işlettiği Firuzağa Kahvesi’nde çalışmaya başladı. Burada Zeki Demirkubuz tarafından keşfedildi ve yönetmenin Bekleme Odası ile Kader adlı filmlerinde rol aldı. Daha sonra Nuri Bilge Ceylan’ın İklimler, Semih Kaplanoğlu’nun Yumurta, Cemal Şan’ın Ali’nin Sekiz Günü ve Feo Aladağ’ın Ayrılık adlı filmlerinde rol aldı.

26. İstanbul Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü, 43. Antalya Film Şenliği’nde ‘Genç Yetenek Özel Ödülü’nü aldı. 2015 yılında ise kendi yazıp yönettiği Kümes filmiyle Altın Portakal Ulusal İzleyici Ödülü’nü kazanmıştır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]