Ünlü markanın ırkçı reklamına tepkiler büyüyor… Şirket kendini nasıl savundu?

Ünlü kozmetik markası Dove’ın ırkçı reklam sosyal medyayada tepkiyle karşılandı! Dünya çapında bir kozmetik ve aynı zamanda temizlik markası olan Dove siyahi bir kadının Dove ürünü kullanarak beyazlaşmasını anlatan o reklam filmi ile şaşkınlığa sebep oldu. Facebook’ta yayınlanan reklam sonrasında Dove yetkilileri bir açıklama yaptı.

Dove yayınladığı reklam sonrasında geri adım atarak özür dilemek zorunda kaldı. Ünlü marka yayınladığı Facebook reklamında siyahi bir kadının Dove marka şampuan kullandıktan sonra beyaz bir kadına dönüşmesini gösteren reklam filminden pişman olduklarını belirterek özür diledi. Özürde sosyal medyadan gelen tepkilerin ve boykot kararının büyük etkisi olduğu tahmin ediliyor.

Bahsi geçen reklamda kahverengi tişörtlü siyahi bir kadın tişörtünü çıkararak beyaz kızıl saçlı Asyalı bir kadına dönüşüyor. Şirket sosyal medyada boykota kadar giden bir sürece sebep olan reklam filmin ardından Twitter’da, “Facebook’ta geçtiğimiz günlerde yayınlanmış olan bir reklamımız bazı hassasiyetleri kaçırdı. Sebep olduğu durumdan derin üzüntü duyuyoruz” şeklinde yazılı bir açıklama yaptı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]