Ünlü iş adamı Fetöcü mü?

İş adamı İhsan Kalkavan hakkında bugün yakalama kararı çıkartıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aranan iş adamı İhsan Kalkavan hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı tarafından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine yazılan yazıda iş adamı İhsan Kalkavan hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yakalama kararı çıkarılmasını talep edildiği, talebi değerlendiren İstanbul 12’inci Sulh Ceza Hakimliği, kararında Kalkavan’dan olay tarihinden beri haber alınamadığını ve firari konumda olan şüpheliye çağrı yapılamadığının anlaşıldığı belirtildi.

Hakimlik, Kalkavan’ın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan yakalanmasına karar verdi.

İhsan Kalkavan adı ne zaman, nerede geçmişti?

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında HP adlı örgütün Colarado imamı olduğu belirtilen ismi; İhsan Kalkavan’ın o dönem İstanbul İl İmamı olan Ahmet Kara ile beraber Fethullah Gülen aleyhine Ankara’da açılan davalarda, hakimlere milyonlarca dolar rüşvet verdiklerini bizzat İhsan Kalkavan’dan duyduğunu iddia etmişti. İhsan Kalkavan’ın hakimlere verdiği rüşveti bizzat kendisine İzmir Yamanlar Lisesi’ndeki bir sohbet toplantısında söylediğini ifade eden H.P, Kalkavan’ın dinlenmesi ile rüşvet ağının ortaya çıkabileceği öne sürmüş;  H.P.’nin ifadesinin ardından savcılık, İhsan Kalkavan hakkında gözaltı kararı almış, ancak Kalkavan tüm adreslerinde bulunamamıştı. Bugün ünlü iş adamı Kalkavan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ünlü iş adamı İhsan Kalkavan’ın ismi 15 Temmuz darbe girişimi ile birlikte ‘Aziz Yıldırım’a kumpas’ olayında da geçmiş, yakında Türkiye’ye geleceğini açıklayan Kalkavan darbeden sonra yaptığı açıklamada kendini şöyle savunmuştu:

-Ben bu yapıyla 1991-92 yılları arasında tanıştım. O dönemde Beşiktaş Futbol Takımının Şube sorumlusuydum.

-Fethullah Gülen ile ilk diyalogum ise 1994 yılında İzmir’de gerçekleşti.

-Benim Hizmet Hareketine girmemin en önemli nedeni, okullar açıp, eğitime önem vermeleriydi. Bundan çok etkilendim.

İhsan Kalkavan FETÖ soruşturması kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan bulunduğu yerde yakalanacak.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]