Ünlü aktör Morgan Freeman’dan örnek davranış

Hollywood’un ünlü ismi Morgan Freeman’dam Müslümanlara destek… Pekçok önemli sinema filminde İngiltere’nin başkenti Londra’nın en işlek caddelerinden Oxford Street’te teröre karşı yürüyen Müslümanların eylemine destek verdi. Yürüyüşün ardından düzenlenen bir camide düzenlenen Aşure Günü’nde Freeman, diz çökmüş halde görüntülendi. Ünlü aktör, sonra da dağıtılan aşureden yedi.

Ünlü aktör Morgan Freeman, şu sıralar National Geographic kanalı için çekimleri devam eden ‘The Story of God (Tanrının Hikayesi)’ isimli belgeselin yapımcılığını üstleniyor. Bu nedenle ünlü akltör, dünya üzerindeki dinlerin kökeni ve tarihi üzerine araştırmalar yapıyor.
Çeşitli ülkelerdeki ibadethaneleri gezen ABD’li ünlü oyuncu, son olarak Londra’daki Ebul Kasım Hoi Vakfı’na ait bir Şii türbesindeki düzenlenen aşure duasına katıldı. Türbede  Freeman’ın fotoğraflarını çeken Londralı Müslümanlar, bu kareleri sosyal medyada paylaştı.

AŞURE YEMEYİ İHMAL ETMEDİ

Muharrem ayının en kutsal günü kabul edilen Aşure gününde yapılan duaya katılan Freeman, duadan sonra dağıtılan aşure tatlısından da yedi. ABD’li usta aktörün bu hareketi dünya basınında da geniş yer buldu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]