Twitter’ın Vine kararına en çok Vine fenomenleri üzülecek!

Twitter’ı Vine kararı en çok da Vine fenomenlerini üzecek. Twitter, 2012 yılında 30 milyon dolara satın aldığı Vine’ı kapatma kararı aldı. Vine’da 7 saniyelik, ücretsiz video uygulaması olarak kullanıcılara hizmet veriyordu. Bir süredir zarar ettiği konuşulan Twitter; küçülme kararıyla, eski popülerliğini kaybeden mobil uygulamayı gözden çıkarmış oldu. Twitter’ın bu kararına Vine’ın kurucusu Rus Yusupov’dan tepki geldi.

7 SANİYELİK VİDEO DÖNEMİ KAPANIYOR

Kapatılma gerekçesi Twitter tarafından henüz açıklanmadı. Ama Instagram ve Snapchat gibi uygulamaların giderek kullanıcı sayılarını arttırmaları 4 yıl önce kurulan platformun kar payını ve kitlesini düşürmesine neden oldu. Vine’ın bir anlamda çaptan düştüğü konuşuluyor.
Peki şimdiye kadar çekilen Vine’lar ne olacak?

VINE’DAN AÇIKLAMA

Vine’ın Medium sayfasındaki duyuruda “Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine’lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine’lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Vine’ın kurucusu Rus Yusupov ise kapatılma haberine tepkisini attığı tweet ile gösterdi: “Şirketinizi satmayın!”

 

vine-kurucusu-yusupov-jp

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]