Twitter’dan canlı yayın dönemi ne zaman?

Twitter yeni özelliği ile çok konuşulacağa benziyor. Bundan böyle Twitter’dan canlı yayın yapmanın imkan dahilinde olacağı haber veriliyor.

Periscope’u bünyesine katan Twitter, canlı yayın yapılabilece tweet’lere çok yakında imkan verecek.

Twitter’ın bir süre önce satın aldığı ve dünya genelinde popularitesi hızla artan Periscope uygulaması ile kullanıcılar canlı yayın yapabiliyor ve dünyayla paylaşabiliyor.

Periscope’un  gücünden faydalanmayı düşünen Twitter ise kullanıcıların Periscope’un uygulaması veya internet sitesi üzerinden canlı yayın izleme olanağı dışında Twitter üzerinden de yayınların takibini mümkün kılmaya hazırlanıyor.

Çok yakında hayata geçirileceği bildirilen yeni özellik sayesinde tweet’lerde fotoğraf ve video paylaşır gibi canlı yayın paylaşılabilecek ve herhangi bir yere tıklamadan tweet üzerinden yayın izlenebilecek.

Twitter’ın canlı yayın özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Sosyal medya Twitter’ın bünyesine yeni özellikler katarak kullanıcılara bu mecrayı daha cazip hale getirmeye çalıştığı haber veriliyor.

TWITTER’IN KULLANICI SAYISI 350 MİLYON SINIRINA DAYANDI

Twitter, 2015’in üçüncü çeyreğinde 569 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu.

Twitter’ın reklamlardan elde ettiği gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 artarak 513 milyon dolara ulaşmış, şirket, data lisanslama ve diğer kalemlerden de 56 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu.

Şirketin uluslararası geliri de yüzde 65 artarak 121 milyon dolardan 199 milyon dolara yükseldiği haber veriliyor.  Twitter, 2014’ün aynı döneminde 361,3 milyon dolar gelir sağlamıştı.

Öte yandan, geçen yılın üçüncü çeyreğinde 175 milyon dolar zarar açıklayan Twitter’ın bu yılın aynı dönemindeki zararı 132 milyon dolara düştü.

Twitter’ın aktif kullanıcı sayısı ise yüzde 11 artarak 320 milyona ulaştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]