Teknoloji

Türkiye’de en çok kullanılan emojiler hangileri?

İnternet ile birlikte “emoji” kavramı özellikle sosyal medya dünyasında en  önemli kendini ifade etme araçları oldu.  Dünayada Facebook’la birlikte en çok kullanılan iki sosyal ağdan biri haline gelen Twitter en çok kullanılan emojileri araştırdı. Verilere göre Türkiye’de en fazla kullanılan 3 emojinin mutluluk ve onay içerdiği ortaya çıktı.

Son dönemde gelişen teknoloji ile birlikte genç yaşlı demeden akıllı telefonlar elimizden düşmez oldu. Durum bu olunca sosyal medyada en güçlü iletişim ağı olma yönünde ilerliyor. Peki bu sanal alemi nasıl gerçekliğe dönüştürebiliriz? Teknolojinin buna da bir çözümü var.

Duygularımızı en kısa yoldan ifade etmemizin bir yolu da emojier oldu. Emojiler yazı ile yaşadığımız ifade zorluğuna bir çözüm olarak çıkıyor karşımıza. Twitter’ın emojiler üzerine bir istatistik hazırladı. İşte o sonuçlar…

İşte Türkiye'de en çok kullanılan emojiler - Twitter'ın araştırmasına göre Türkiye’de en fazla kullanılan 3 emoji mutluluk ve onay içeriyor.

Türkiye “mutlu” emojileri kullanıyor

İnternet ile birlikte artık emojiler de hayatımızın en önemli işaretleri oldu. Emojiler Twitter’da da sürekli kullanılıyor, duyguların ifade edilişinde ve günlük olarak hikâyeler anlatmakta bize yardımcı oluyor. Twitter; özel olarak emojiler üzerine bir istatistik hazırladı. Verilere göre, Türkiye’de en fazla kullanılan 3 emoji de mutluluk ve onay içeriyor. En çok kullanılan birinci emoji iken ikinci “tamam” anlamına gelen oldu. Üçüncü emoji de gülümseme ifadesi veren bir başka emoji olan seçildi.

Dünyada milyonların Twitter’da emojiyi nasıl kullandığını gösteren veriler aşağıdadır. 20 ülke içinde, en çok kullanılan emojilere göz attık:

Veriler gösterdi ki, aylara bağlı olarak bazı emojiler diğerlerinden daha popüler.

Yılın her ayı için hangi emojilerin en çok ön plana çıktığını görmek için aşağıdakine bakabilirsiniz:

Veriler bize ayrıca emojilerin nasıl tweetlendiği hakkında birkaç eğlenceli gerçekleri gösteriyor:

·İnsanlar kahve emojisinden çok bira emojisi tweetliyor.

·Twitter’ın favori maymun emojisi var, hiçbir kötü maymun göremezsiniz

·Tweetlenen bütün kalp emojileri , kırılmış kalp emojilerinden daha fazladır.

En çok tweetlenen yüz emojileri:

1.

2.

3.

En çok tweetlenen el emojileri:

1.

2.

3.

En çok tweetlenen kalp emojileri:

1.RED HEART

2.

3.

En çok tweetlenen reaksiyonlar:

1.

2.

3.

Yemek hakkında en çok tweetlenenler:

1.

2.

3.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün