Türkiye genelinde elektrik kesintisi

Türkiye, ülke genelindeki elektrik kesintisini konuşuyor.Başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Türkiye’nin çok sayıda kentinde akşam saatlerinden itibaren elektrik kesintileri yaşanıyor.

Türkiye’de Ankara İstanbul ve İzmir’de bir çok ilçede 26 Nisan akşamı elektrik kesintisi yaşandı. 26 Nisan’da elektrik kesintisi yapılacağı açıklanmasına rağmen kesintinin planlı bir kesinti olmadığı öğrenildi. Kesintinin TEİAŞ kaynaklı olduğu açıklandı.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok kentinde elektrik kesintisi yaşanıyor. İl merkezlerinde yer yer yaşanan elektrik kesintileri, çevre ilçelerde yoğunluk gösteriyor. İstanbul’da bir çok ilçede 26 Nisan’da planlı bir elektrik kesintisi yaşanması beklenirken kesintinin planlı bir kesinti olmadığı öğrenildi. Kesintinin TEİAŞ kaynaklı olabileceği iddia edildi.

İşte akşam saatlerinde elektrik kesintilerinin görüldüğü iller:

ELEKTRİK KESİNTİSİ RAPOR EDİLEN ŞEHİRLER
İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Van, Hakkari, Trabzon, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Samsun, Gaziantep, Rize, Sakarya, Mersin, Yalova, Kayseri, Düzce, Adana, Denizli, Isparta, Ordu, Amasya

İSTANBUL’DA DURUM NE?
İstanbul il genelinde elektrik kesintisi yaşanıyor. İstanbul’da bir çok ilçede 26 Nisan akşamı elektrik kesintisi yaşandı. 26 nisanda elektrik kesintisi yapılacağı açıklanmasına rağmen kesintinin planlı bir kesinti olmadığı öğrenildi. Elektrik kesintisinin istanbul’la sınırlı olmadığı bir çok il ve ilçede elektriklerin kesildiği öğrenildi.

BEDAŞ’TAN RESMİ AÇIKLAMA
Twitter’dan yaptığı açıklamada yaşanan arızaların TEİAŞ kaynaklı olduğunu, gerekli incelemelerin yapıldığını duyurdu:

Paylaşımda; “İletim sisteminde oluşan teknik bir problem nedeni ile İstanbul Avrupa yakasında bazı ilçelere elektrik verilememektedir.” dendi.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) henüz yaşanan elektrik kesintilerine dair resmi bir açıklama yapmadı.
BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın resmi internet sitelerine erişim sağlamıyor. 186 elektrik arıza bildirim hattına da ulaşılamıyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]