Türk Sineması’nın efsane oyuncusu Ediz Hun için “Ustalara Saygı” etkinliği

Türk Sinemasının ünlü oyuncusu Ediz Hun için saygı gecesi düzenleniyor. Collection Club’ün 25 Mayıs akşamı saat 18.00’de, 2001 Koleji’nde düzenleyeceği “Ustalara Saygı” gecesinin üçüncüsünde Ediz Hun’un sanat yaşamından kesitlerin de yer alacağı görsel bir sunum hazırlandı. Yaşam Boyu Onur Ödülü sahibi olan Hun, sinema seyircileri tarafından en beğenilen oyuncular arasında yer alıyor.

1963 yılında Ses Dergisinin Sinema oyunculuğu yarışmasını kazanarak sinema yaşamına başlayan, bu güne kadar 129 filmde başrol oynayan Ediz Hun’un film afişleri, etkinlik sırasında perdeye yansırken açılacak olan sergide de davetliler tarafından izlenebilecek.

Sinema yaşamının dışında “Yaşat ki Yaşayasın” ve “Çevremiz Geleceğimizdir” adlı bilimsel kitapları da bulunan Ediz Hun’un Çevre, Sanat ve Kültür alanında çeşitli yayın organlarında yayımlanan sayısız bilimsel makale ve araştırma yazısı bulunuyor.

Dünyada ilk kez doğal ortamın dışında İguana iguana adlı dev bir sürüngen üreten Hun, aynı zamanda 3000 adedi aşkın kaktüs koleksiyonu ile de alanında Avrupa’nın sayılı koleksiyonerleri arasında. Hun, Büyükada’daki evinde yetiştirdiği nadide kaktüslerle de biliniyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]