Türk malı dizisinde 2. şok, dizi kaldırılıyor mu?

7 yıl önce ekranlarda olan ve 2017 yılında da yeniden ekranlara dönen Türk Malı adlı diziye ikinci kez dava açılıyor. İlk dava yedi yıl önce neden açılmıştı? Şimdi Türk Teşvik Derneği tarafından açılacağı söylenen davanın konusu ne? Türk Malı neden ani bir kararla sezon finali yaptı? Türk Malı dizisi kaldırılıyor mu?

STAR TV ekranlarında bu yaz yeniden çekimleri yapılan Türk Malı dizisinde şok üstüne şok yaşanmaya devam ediyor. Beklediği reytingleri de yakalayamayan komedi dizisi Türk Malı’na Türk Teşvik Derneği dava açmaya hazırlanıyor.

Başrollerinde Şafak Sezer, Mehmet Ali Erbil, Hasibe Eren, Nergis Kumbasar’ın rol aldığı kadrosunda Anıl İlter, Burcu Binici, Gülhan Tekin, Selen Görgüzel, Serkan Şengül ve Buse Narcı gibi isimlerin bulunduğu yerli dizi erken sezon finali yapmaya karar verdi.

Yedi yıl önce de yayınlandığı dönemde hakkında  “Türk örf, âdet ve geleneklerini aşağıladığı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulan diziye bu kez yine benzer gerekçeyle Türk Teşvik Derneği dava açmaya hazırlanıyor. Türk Teşvik Derneği “Türklüğün imajını küçük düşürmek” gerekçesiyle dava açmak için harekete geçtiği belirtiliyor.

Habertürk’ün haberine göre, Dernek Başkanı Harun Altunbaş, Türkçe’de bir kelimenin birden çok manaya gelme gücünü kötüye kullandığını belirterek “Dizi, Türk malı imajını ablak, düzensiz, bodoslama davranışlar sergileyen patavatsız bir karakterle birleştiriyor. Buna dünyada izin verecek başka bir ülke var mıdır? ‘Amerikan Malı’ ya da ‘Rus Malı’ diye böyle bir konsepte dizi yapabilir misiniz?” ifadelerini kullandı.

Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği dizinin yeni sezonda (Eylül ayından itibaren) ekranlarda olacağı öne sürülürken dava sürecinin dizinin geleceğini nasıl etkileyeceği de önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Yayınlanan son bölümde neler yaşanmıştı? 

Son bölümde Eymen Kuzu’nun kötü kalpli nişanlısı Şehnaz, Bakiye’yi evden göndermek için yeni bir plan yaptı ve Bakiye’nin “sahte dadı” olduğunu söyleyerek, o’nu işten attırmaya çalıştı. Bakiye, çocuklarla vedalaşırken; Erman, Bakiye’nin yardımına yetişti ve onun sevgilisi olduğunu söyleyerek onu kurtardı.

Türk Malı sezon finali fragmanı yayınlandı

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]