TÜMER METİN’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Show TV’de yayınlanan Yeni Bir Gün programına telefonla bağlanan Tümer Metin izleyiciyi gözyaşına boğdu. Kendisi de Zonguldak Kozlu’da yaşayan maden işçisi bir babanın oğlu olan ve facianın andından tüm röportaj tekliflerini reddeden Metin içinde bulunduğu ruh halini ilk kez anlattı ve çocukluk yıllarında babasını her sabah evden helalliğini alarak uğurladıklarını söyledi. Metin canlı yayında, 1983 yılında Kozlu’da meydana gelen grizu patlamasının ardından yıllarca burnuna yanık et kokusunun geldiğini ve Soma faciasıyla birlikte bu travmasını yeniden canlandığını da söyledi.

Madenden yaralı kurtulan ve sedyeye yatarken hemşireye “Çizmemi çıkarayım mı sedye kirlenmesin” diyen Murat Yalçın da telefona bağlanarak, sunucular Simge Fıstıkoğlu ve İpek Durkal’ın sorularını yanıtladı.

Ev borcu olduğu için yeniden madene girip çalışmak zorunda olduğunu söyleyen Yalçın, program sunucularının ısrarına rağmen ne kadar borcu olduğunu söylemedi ve yardım teklifini de “Allah razı olsun” diyerek reddetti. Yalçın’ın konuşmasını dinleyen Tümer Metin program sonunda Yalçın’ı cep telefonundan aradı. “Artık Murat kardeşimin borcu yoktur” diyen Metin’in, ev borcunu üstlendiği öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]