Tuğçe Kazaz’ın “kurban” paylaşımı olay oldu

Özellikle sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarıyla adından söz ettiren  Tuğçe Kazaz, bu kez de yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı paylaşımlarla gündemde.  ‘Kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim?” diye soran Tuğçe Kazaz bir kez daha medyanın gündeminde.

Odasında bilgisayar başında çalışırken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Tuğçe Kazaz, Kurban konusu ile ilgili uzun sayılabilecek bir paylaşımda bulundu. Kurban tartışmalarına katılan Tuğçe Kaza’ın hedefinde ise kurban kesmeyi eleştirenler vardı. Kazaz, kurban tartışmasına doğrudan müdail olarak Instagram hesabından şu sözleri paylaştı.

tugca-kazaz

“Kurban kesmek ibadet değilmiş!”

“Kurban ibadet değil diyen cahiller olmuş. Sözde medeniyeti bize aşılayan batı toplumları, kurban kesmediği için kurban yerine 57 Müslüman ülkedeki masumları kesiyor. Kurban kesmek sadece bir hayvanı kesmek değildir. Bu durumda, kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim? Asıl sizler kurban kesmediğiniz için bu kadar saldırgan ve tedirginsiniz. O nedenle inanan herkesin kurban kesmesi ve hatta kesilen kurbanın akan kanını izlemesi lazım. Böylece o kesilen kurbanla beraber tüm negatif duygularımızdan kurtulabiliriz. Mutlak adalet ve doğruluk sahibi olan Rabbimiz, her olayda olduğu gibi kurban olayında da insan olmamız için bize bu hediyeyi bahşetmiştir.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]