Tuğçe Kazaz’dan Bülent Arınç’a destek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ” “Kadın herkesin önünde kahkaha atmayacak” sözleri özellikle sosyal medyada büyük eleştiri almıştı. Arınç’ın sözlerine destek verenler de var. Bunlardan biri de eski manken-oyuncu Tuğçe Kazaz…

Kazaz’dan Bülent Arınç’ın iffet eksenli sözlerine destek geldi Toğçe Kazaz, yaptığı açıklamada “Edepsizce göğüslerinin üzerine ‘eylem’ yazısı yazıp, kadının en mahrem yerini sokak ortasında açarak kendini basitleştiren bir kadın mı iffetlidir?” diye sordu.

Bülent Arınç’ın Bursa’da yaptığı konuşmada, “Erkek zampara olmayacak. Eşine bağlı olacak. Kadın ise, iffetli olacak. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak” sözlerinin eleştirilmesine karşı çıkan Kazaz, Bülent Arınç’ın sözlerinin sadece bir kısmının alınarak kutuplaşma oluşturulmaya çalışıldığını savundu.

“Dünya tuhaflaşmadı mı? Bizler kendimize tuhaf gelmiyor muyuz? Neden kızıyoruz çıkıp da bir başbakan yardımcısı, sırf kendimizi ait hissetmediğimiz bir partiden diye söylediklerinin bir cümlesini alıp sadece onu söylemiş gibi kullanıp kendimizi ve karşıdakini kutuplaştırmaya çalışıyoruz. Neden; çünkü onlardan mı bizim için? Peki onlar dediğimiz karşı tarafa kızarken kendimizde bir taraf olmuyor muyuz aslında?” diye yazan Tuğçe Kazaz:

“Bülent Arınç’ın söylediklerini okudum. Aslında söylediklerinin bugünlerde kaybolmuş fakat eskinin değerine değer katmış o edep ve inançtan kaynaklandığının farkındayım. Peki tam zıttı edepsizce göğüslerinin üzerine ‘eylem’ yazısı yazıp ortaya çıkanlar, kadının en mahrem yerini sokak ortasında açarak kendini basitleştiren bir kadın mı iffetlidir? Ve bunu açıp okuduğunda ‘Vay be çok iyi yapmış’ diyen ya da buna gülerek tepki veren kadınlara ne demeli? Kim bilir belki de bunu okuduğunuzda buda onlardan olmuş. Kim bilir ne menfaatleri vardır? Hayır, ne birilerindenim ne de kimse ile bir menfaat ilişkisi içerisindeyim. Sadece doğruyu doğru olarak göremediğimiz takdirde bir adım ilerleyemeyeceğimizi ve insanlara haksızlık ettiğimizi düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Bülent Arınç ne demişti:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]