Tuba Büyüküstün’e uluslararası bir ödül daha

Tuba Büyüküstün’e uluslararası bir ödül daha…Tuba Büyüküstün, her yıl Vatikan’da düzenlenen “Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri” kapsamında, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alacak.

Ünlü dizi ve sinema oyuncusu Tuba Büyüküstün’e Vatikan bünyesinde her yıl düzenlenen Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri kapsamında ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü verileceği açıklandı.

Yapılan basın açıklamasında, Büyüküstün’ün Sinema ve Tiyatro alanında Genç Bayan Oyuncular kategorisinde ödüle layık görüldüğü ve 14.’sü düzenlenecek olan törenin 7 Kasım’da Vatikan’daki Urbaniana Üniversitesi’nde gerçekleştirileceği açıklandı.

Tuba Büyüküstün’ün ödülü almasında oyunculuğunun yanında yardımseverliği ile de ön plana çıkmasının etkili olduğu haber veriliyor.

Büyüküstün’ün yer aldığı birçok yapımın Türkiye’nin yanı sıra yabancı ülkelerde de başarı sağladığı, 2014 yılında Suriyeli göçmen çocukların eğitimi konusunda yaptığı çalışmalardan ötürü UNICEF tarafından ‘İyi Niyet Elçisi’ seçildiğinin altı çizildi.

2012 yılında Murat Yıldırım ‘En İyi Aktör’ ödülü almış, 2013 yılında da yine oyuncu olan Burak Hakkı, tiyatro ve sinema dalında ödül kazanan Rus oyuncu Olga Sotulova’ya ödülü takdim eden isim olmuştu.

Giuseppe Sciacca’nın 26 yaşındayken dini bir tören sırasında hayatını kaybeden bir mimarlık öğrencisi olduğu, 35 yaş altında bilim ve sanat alanında rol model olan ve örnek davranışlar sergileyen başarılı gençlere ödül takdim edilen bu organizasyona isminin verildiği kaydedildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]